Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ernak: Hedefimiz yeniden play-off

Ernak: Hedefimiz yeniden play-off

Ernak, yaptığı yazılı açıklamada, Bolu’da gerçekleştirdikleri kampın ardından kente döndüklerini, yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ettiklerini belirtti.

Bu sezon hem Tahincioğlu Süper Ligi’nde hem de Avrupa kupalarında mücadele edeceklerini hatırlatan Ernak, yarın saat 17.00‘de Sakarya Spor Salonu’nda Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Petkimspor ile hazırlık karşılaşmasına çıkacaklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Karşılaşmayı taraftarlar ücretsiz olarak takip edebilecek. Bolu kampından yeni geldik. Kamp süresince çok ağır bir tempoda çalıştık. Oyuncularımız bir sürü fiziksel zorluklar yaşamalarına rağmen çok güzel bir kamp dönemi geçirdi. Kamp boyunca yaşadıkları fiziksel yüklenmeler orayla sınırlı kalmayacak. Hazırlık maçlarına çarşamba gününden itibaren başlayacağız. Burada da fiziksel yüklenmelere devam edeceğiz çünkü sezonu inşa edeceğimiz temellerin burası olduğunu düşünüyoruz.” 

Ernak, çok farklı basketbol anlayışlarından ve alışkanlıklardan oyuncuları bir araya getirdiklerini, birlikte iyi şeyler yapabilmeleri için çalıştıklarını vurguladı.

Hedeflerinin yeniden play-off olduğunu aktaran Ernak, şunları ifade etti:

“Geçen sene play-off oynayan takımların arasında olduğumuz için beklentiler yine play-off oynayacağımız şeklinde. Tabii ki biz de hedef olarak gözümüzü oraya dikiyoruz, hedefimiz yeniden play-off’ta olmak. Alt liglerden transfer ettiğimiz oyuncular da daha önce Süper Lig tecrübesi yaşamış isimler. Ligin temposuna ayak uydurma konusunda bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum. Özellikle bu sezon birçok oyuncumuz için bir sıçrama sezonu olmalı ki zaten kendi ifade ettikleri kişisel amaçları içindeki unsurlardan biri de bu. Onlar da basketbol kariyerleri için bir sıçrama peşinde. Uyum süreçlerini kısa tutup onlara hak ettikleri seviyede basketbol oynamalarını sürdürmeleri için elimizden gelen yardımı yapacağız.” 

Kaynak: Basketdergisi