Ana sayfa THY Euroleague Errick Green FB TV’ye konuştu

Errick Green FB TV’ye konuştu

Fenerbahçe’de Kanadalı oyun kurucu Tyler Ennis’in sakatlanarak sezonu kapaması sonrası takıma transfer edilen Birleşik Amerikalı oyun kurucu Errick Green, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Obradovic ile çalışacağı için çok mutlu olduğunu söyleyen Green, bir başka yeni transfer Lauvergne ile daha önce birlikte oynadıklarını ve aralarında çok iyi bir kimya olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Tüm yaz boyunca çalıştım. Kısa bir tatil yaptıktan sonra, Victor Oladipo ve NBA’den birkaç arkadaşla birlikte yaz boyunca çalıştık. Zeljko Obradovic, Avrupa’nın en başarılı koçu. Diğer arkadaşlarım, Brad Wanamaker’la konuştum. Onun hakkında çok güzel şeyler söylediler. Obradovic’le çalışacağım için çok heyecanlıyım. Lauvergne ile daha önce oynamıştık. Aramızda iyi bir kimya var. Transferim kesinleşince konuştuk, buraya geleceğim için çok heyecanlı olduğunu söyledi.”

Daha önce Fenerbahçe ile maç oynamak için İstanbul’a geldiğinde yerin titrediğini hisettiğini ifade eden Green şunları söyledi:

“Salonun atmosferi inanılmaz. Olympiacos ile buraya geldiğimizde, o kadar yüksek sesle bağırıyordu ki taraftar, yerin titrediğini hissediyorduk. Büyük maçlarda, onların önünde oynayacağım için çok heyecanlıyım. Birçok oyuncuya göre çok farklı şekilde skor üretiyorum. Basketbol IQ’um iyi, oyunun iki yönünde de iyi işler yapabiliyorum.”

“Obradovic’in kurallarını öğrenmem gerekiyor”

“Kiminle konuştuysam herkes Obradovic’in savunmaya çok önem verdiğini söyledi. Ben de oraya önem vereceğim, devamı gelecektir. EuroLeague tecrübem olduğu için daha hızlı adapte olacağımı düşünüyorum. Sadece Obradovic’in sistemi ve kurallarını öğrenmem gerekiyor. Tekrar Final Four’a gidebilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Şampiyonluklar kazanmak için kalbimi ortaya koyacağım.”

“Türk basketbolunu tanımıyorum”

“Türk basketbolunu çok fazla tanıma şansım olmadı. EuroLeague’deki takımları tanıyorum. Siena’da oynarken Galatasaray’a karşı oynamıştım. Tek bildiğim şey, çok rekabetçi bir ligin olduğu.”

“NBA hayalimi gerçekleştirdim”

Ödüller aldığını ve NBA hayalimi gerçekleştirdiğini ifade eden Green, küçükken annesi gibi şutlar atmayı istediğini ve lise yıllarında kendini tanıdığını söyledi.

“Fenerbahçe canımı çok yaktı”

NBA’da maç kaybettikten sonra telafi etmenin daha kolay olduğuna değinen Birleşik Amerikalı basketbolcu, Avrupa’da her maç rekabetçi olmak zorunda olduklarını söylerken, 2016 yılında Olympiakos forması giyerken Fenerbahçe’ye Euroleague finalinde kaybetmenin acısının içinde olduğunu ifade etti. Fenerbahçe ile yeni şampiyonluklar kazanmak istediğini de sözlerine ekledi.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Errick Green hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu, hangi pozisyonda, hangi 5 içerisinde sarı-lacivertlilere verim sağlayabileceğini değerlendirdiğimiz makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Fenerbahçe’nin yeni transferi Errick Green’i tanıyalım

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=Khs5IN2yXlA&format=ipad[/nousvideo]