Ana sayfa THY Euroleague Ettore Messina: “Fenerbahçe Final oynar”

Ettore Messina: “Fenerbahçe Final oynar”

Avrupa basketbolunun en başarılı coach’larından biri olan ve şu anda NBA’de San Antonio Spurs’’un teknik ekibinde yer alan Ettore Messina, Euro Devotion’un sorularını yanıtladı.
Messina, Fenerbahçe’nin yaptığı transferleri değerlendirerek, “Lauvergne için işler daha kolay olacak. Dönüş yaptığı kıtayı iyi biliyor. Ennis ise başlangıçta biraz daha fazla çalışmalı” diye konuştu. Messina, Obradovic’in kendisinden daha çok kupa kazandığını söylerken, Euroleague için, “Fenerbahçe- CSKA finali görüyorum” tahmininde bulundu.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın yeni yıldızlarından Joffrey Lauvergne, Sarı- Lacivertliler’e yıllar önce gelmek istediğini söyledi. Lauvergne, “Partizan’da oynadığım dönemde Fenerbahçe’ye imza atıp, Bogdanovic’le birlikte oynamak istiyordum ama olmadı. Bu yaz teklif gelince çok sevindim. Eğer Fenerbahçe beni istemeseydi, 1 sezon daha San Antonio Spurs’ta kalacaktım” diye konuştu. 26 yaşındaki pivot, “Başarılı olmak için gereken her şeye sahibiz. Bunu yapacağımıza da inanıyorum” dedi.