Ana sayfa THY Euroleague Euroleague Başkanı’ndan FIBA’ya işbirliği mesajı

Euroleague Başkanı’ndan FIBA’ya işbirliği mesajı

Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu, FIBA ile önümüzdeki dönemlerde bazı işbirlikleri yapabileceklerini ifade ederken FIBA'nın takviminin de yanış olduğunu söyledi.

Euroleague’in bir numaralı adamı Jordi Bertomeu, La Gazetta Dello Sport’a yaptığı açıklamada FIBA ile gelecek dönemlerde iş birlikleri yapabileceklerini ancak Euroleague’in yapısının değişmeyeceğini söyledi.

Euroleague CEO’su Bertomeu’nun açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

“FIBA’NIN TAKVİMİ YANLIŞ”

FIBA’nın takviminin ne kadar yanlış olduğunun ortaya çıktığını söyleyen Bertomeu, milli maçların Temmuz’da oynanması teklifini sunacaklarını belirtti:

Elemelerden ve Olimpiyatlardan bir yıl öncesinde düzenlenen Dünya Kupası’na kadar, FIBA takviminin ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Dünya Kupası’nın zamanı değiştirilse bile eleme maçları sorunu devam edecek. Milli takımlar iç sahadaki önemli maçlarını oynamalı ancak bu maçların Temmuz’da oynanmasına yönelik teklifimizi tutacağız.

“FIBA İLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLİRİZ”

FIBA ile Euroleague arasında gelecek dönemde işbirliği yapılabileceğine değinen Bertomeu, Şampiyonlar Ligi’nin kafa karışıklığı yarattığını ifade etti:

Euroleague’in FIBA ile bir ilişkisi yok, ki o da baskebolun bir diğer önemli parçası. EuroLeague yapısını değiştirmeyecek, zamanla birtakım iş birlikleri yapılabilir. Bu iş birliklerinden biri de ismi sebebiyle kafa karışıklığı yaratan Şampiyonlar Ligi ile alakalı olabilir.