Ana sayfa THY Euroleague Euroleague CEO’su Bertomeu: “Yerel liglere karışmak istemiyoruz”

Euroleague CEO’su Bertomeu: “Yerel liglere karışmak istemiyoruz”

THY Euroleague'in CEO'su Jordi Bertomeu, Olympiacos'un yerel ligde oynamadan yalnızca Euroleague'de oynamasını değerlendirirken, yerel liglerin iç meselelerine karışmak istemediklerini söyledi.

Euroleague CEO'su Bertomeu:
Euroleague CEO'su Bertomeu: "Yerel liglere karışmak istemiyoruz"

THY Euroleague’in CEO’su Jordi Bertomeu, Olympiacos’un yerel ligde oynamadan yalnızca Euroleague’de oynamasını değerlendirirken, yerel liglerin iç meselelerine karışmak istemediklerini söyledi.

Jordi Bertomeu Olympiacos’un sadece Euroleague’de oynamasını “eşi benzeri görülmemiş” olarak değerlendirirken, Yunan Ligi’nde bir çok şeyin yanlış gittiğini ancak bu duruma dahil olmak istemediklerine söyledi.

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“OLYMPIACOS MESELESİ YUNANİSTAN’IN MESELESİ”

Öncelikle Olympiacos meselesi, bir Yunanistan problemi olarak değerlendirilmelidir. Birkaç ay önce söylediğim gibi, biz yerel liglerde olan şeylerle kirlenemeyiz. Yunan Ligi’nde birçok şey yanlış gidiyor ve biz buna dahil olmak istemiyoruz. Hatta bunu kulüplerimiz için bir örnek veya trend olarak da görmüyoruz.

“AVRUPA’DA DENGEYİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Bertomeu, Euroleague’in yerel liglerle ilişkisi hakkında şu ifadeleri kullandı:

18 takımda kalmamız ve daha ileri gitmememiz gerçeği, Avrupa topraklarındaki dengeyi sağlamak istediğimiz içindir. Daha ileri gitseydik takımlar kendi liglerinde oynayamazlardı. Bunun olup olmayacağı, ne zaman olacağı kimsenin bilmediği bir şey. Tabii ki ben de bilmiyorum.

“DAVID BLATT’I ÇOK ÖZLEYECEĞİZ”

David Blatt’ın Olympiacos’tan ayrılış süreci ve bundan sonra hiçbir takım çalıştırmayacağını açıklaması konusunda ise CEO şöyle konuştu:

David, Avrupa basketbolunun içinde bulunduğum şu kısa süreçte tanıdığım en şaşırtıcı insanlardan birisi. 20 yılda, beni çokça etkiledi. Tabii ki bir koç olarak etkiledi ama onunla son görüşmemizde beni insan olarak ne kadar etkilediği hakkında konuştuk. David, bize zorluklarla nasıl yüzleşmemiz gerektiğini ve basketbolu sporun da ötesinde nasıl anlamamız gerektiğini öğreten bir adam. İletişim kurma şekli -muhtemelen diğer meslektaşlarının da benzer vizyonları var- benzersiz. Kesinlikle sahalarda olmayacağı ve bir takımı yönetmeyeceği için memnun değiliz ama bu onun hayatı. Bizim bir lig olarak görevimiz, onun en doğru koşullara sahip olduğundan ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmaktır. O sahada değilken onu çok özleyeceğiz.