Ana sayfa THY Euroleague Euroleague direnmeye devam ediyor! Sezona devam kararı

Euroleague direnmeye devam ediyor! Sezona devam kararı

THY Euroleague yönetimi koronavirüs sebebiyle askıya alınan liglerin iptal etmemek için farklı senaryolar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

euroleague-yönetim-kurulu

THY Euroleague yönetimi koronavirüs sebebiyle askıya alınan liglerin iptal etmemek için farklı senaryolar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Avrupa’da birçok ligin iptal edilmesi, hatta şampiyonlarının bile tescillenmesine rağmen Euroleague ligleri devam ettirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Koronavirüs’ün Avrupa’nın birçok bölgesinde hayatı durdurmasının ardından NBA’in sezonu askıya alma kararının hemen ardından Euroleague yönetimi de 29. hafta maçları oynanmadan sezonu durduklarını açıklamıştı.

Birçok oyuncu ve koç sezonun artık devam etmesinin imkansız olduğunu savunurken, Euroleague yönetimi alternatif planlar yaparak sezonu tamamlamak istiyor.

Dün Euroleague Hissedarlar Yönetim Kurulu yaptığı toplantı ile bazı kararlar üzerinde mutabık kaldı.

Alınan kararlara göre yaşanacak ekonomik olumsuzlukların etkilerini en aza indirmek için uzun ve kısa vadeli planlar yapacaklarını, Euroleague ve EuroCup’ın sürdürülmesi için alternatif senaryolar üzerinde çalışmaya devam edeceklerini bildirildi.

İşte EuroLeague Hissedarlar Yönetim Kurulu’nun video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda alınan kararlar:

  • Her iki tarafla da anlaşma sağlamak amacıyla EuroLeague Oyuncular Birliği ve EuroLeague Koçları Kurulu ile müzakereye devam etmek
  • Oyuncular ve diğer tüm katılımcılar için yeterli sağlık ve güvenlik önlemleri alınmak kaydıyla EuroLeague ve EuroCup sezonlarını sürdürmek ve tamamlamak adına alternatif senaryolar üzerinde çalışmaya devam etmek.
  • Olumsuz ekonomik etkilerin getirilerini en aza indirmek ve kulüplerin toparlanması için orta ve uzun vadeli planlar üzerinden çalışmak.