Euroleague Final Four 2019 Vitoria-Gasteiz’in logosunu tanıttı

Final Four bu yıl İspanya'nın Vitoria-Gasteiz kentinde gerçekleştirilecek turnuvanın düzenlenmesine 3 ay kala Euroleague yönetimi Final Four 2019 logosunu tanıttı.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=AssW5aoP9CA&format=ipad[/nousvideo]

Final Four bu yıl İspanya’nın Vitoria-Gasteiz kentinde gerçekleştirilecek turnuvanın düzenlenmesine 3 ay kala Euroleague yönetimi Final Four 2019 logosunu tanıttı.

Euroleague’den yapılan açıklamaya göre, özel olarak tasarlanan logo Vitoria-Gasteiz’in kimliğinin sembolik unsurlarını basketbolla birleştirdiklerini, Vitoria-Gasteiz mimarisine ve eski kentte bulunan Dört Kuleleri’ne logoda yer verdikleri belirtildi.

İspanya’nın Bask bölgesinde bulunmasından dolayı logoda Bask yemeği olan pintx’e de yer veriliyor.

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu Final Four’un Vitoria-Gasteiz kentinde düzenlenmesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Vitoria’da bulunmak, bir çok nedenen dolayı, her şeyden önce kentin uzun zamandır arzuladığı Final-Four’a kavuşacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.
Bu organizasyonun burada gerçekleşmesi için çaba harcayan herkese teşekkür etmek istiyorum. Final-Four her zaman yer hükümetlerin ve devlet kurumlarının desteğiyle gerçekleşiyor. Euskadi hükümeti ve Baskonia kulübüne teşekkür ediyorum. 
Final-Four bilerleti satışı açısından bir rekor kırdı. Sadece 6 saat içersinde satışa çıkan tüm biletler satıldı. Yalnızca Final-Four’a katılan takımların taraftarları için 700 bileti ayırdık. Vitoria’nın insanların ziyaret etmek istediği yerlerden biri olduğunu görmek bizlerin guru duyabileceği bir şey.”