Ana sayfa THY Euroleague Euroleague hakemleri Lamonica ve Emin Moğulkoç saldırıya uğradı

Euroleague hakemleri Lamonica ve Emin Moğulkoç saldırıya uğradı

THY Euroleague'in 25. haftasında Yunanistan'da Panathinaikos ile Barcelona arasında oynanan mücadelenin ardından maçın hakemleri Luigi Lamonica, Damir Javor ve Emin Moğulkoç saldırıya uğradı. 

lamonica-emin-moğulkoc

THY Euroleague’in 25. haftasında Yunanistan’da Panathinaikos ile Barcelona arasında oynanan mücadelenin ardından maçın hakemleri Luigi Lamonica, Emin Moğulkoç ve Damir Javor saldırıya uğradı.

Hakem üçlüsünün Panathinaikos Barcelona maçının ardından otele dönerken, bindikleri taksiye yapılan saldırı sonucu üç hakemde yaralandı. Özellikle Luigi Lamonica’nın taksinin patlayan camının yüzünü kestiği belirtilirken, tecrübeli hakemin geceyi hastanede geçirdiği belirtildi.

Türk hakem Emin Moğulkoç, yaptığı açıklamada saldırı anlarını anlatırken, plakası olmayan bir motorsiklet ile taksiye saldırdıklarını, ve Lamonica’nın yüzünün kesildiğini söyledi.

Moğulkoç’un açıklamarı şu şekilde: 

Maçtan sonra taksiyle otele dönerken, yanımıza iki kişinin bindiği bir motosiklet yaklaştı. Taksinin sol arka camını sert bir cisimle kırdılar. O tarafta oturan Luigi Lamonica’nın yüzünde birkaç ufak kesik oluştu. Plakası olmayan motosiklet, daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Zaten yüzlerinde maske vardı. Sonra hastaneye gittik, Lamonica’ya müdahale edildi. Ardında polis geldi ve ifade verdikten sonra ayrıldık.

“İLK KEZ BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞTIK”

Moğulkoç ilk kez başlarına böyle bir şey geldiğini vurgularken, Yıllardır bu işi yaptığımız için çok endişe, korku olmadı. Bir gözdağı, mesaj vermek istediklerini düşündüm. Onun için çok fazla etkilenmedim. Açıkçası sebebini de çok bilmiyorum. İnşallah bir daha böyle şeyler olmaz dedi.

Yunan Polisi olayı araştırmaya devam ediyor ancak henüz saldırganların kimliği tespit edilemedi.