Ana sayfa THY Euroleague Euroleague Oyuncular Birliği çağrı yaptı: “Tüm maçlar ertelensin”

Euroleague Oyuncular Birliği çağrı yaptı: “Tüm maçlar ertelensin”

NBA'in tüm sezonu askıya almasının ardından Euroleague Oyuncular Birliği, Euroleague yönetimine maçların ertelenmesi talebinde bulundu

gigi-datome

Çin’de başlayan Koronavirüs’ün tüm dünyaya yayılmasının ardından dün akşam NBA’in tüm sezonu askıya aldı. Bugün sabah saatlerinde ise Euroleague Oyuncular Birliği, Euroleague’e bir mektup göndererek tüm maçların ertelenmesini talep ettiklerini açıkladı.

Avrupa’da virüsün hızla yayılmasıyla birlikte Euroleague’de maçların büyük kısmı seyircisiz olarak oynanıyordu. NBA de bir oyuncuda Koronavirüs’ün tespit edilmesinin ardından tüm maçlar belirsiz bir tarihe kadar askıya alınmıştı.

Euroleague Oyuncular Birliği de yaptığı açıklamada oyuncuların sağlığına öncelik vererek güvenlik ve seyahat şartları sağlanana kadar maçların ertelenmesini talep etti:

Son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından oyuncuların, corona virüsü salgınıyla alakalı kaygılarını bize iletmesi üzerine maç takviminin yeniden düzenlenmesini talep ettiğimiz bir mektubu EuroLeague yönetimine gönderdik.
Değişen şartlarla birlikte EuroLeague yönetimi ve kulüpler, oyunculardan seyahatlere ve maçlara katılarak hem kendi hem de ailelerinin sağlık durumunu riske atmasını bekleyemez.
Tüm bunların ışığında Oyuncular Birliği olarak EuroLeague ve tüm kulüplerden oyuncularımızın sağlığına öncelik vererek uygun güvenlik ve seyahat şartları sağlanana kadar mücadelelerin ertelenmesini talep ediyoruz.

Bilindiği üzere Fenerbahçe Beko’nun İtalyan basketbolcusu Gigi Datome, Euroleague Oyuncular Birliği Başkanlığı görevinde bulunuyor.