Ana sayfa THY Euroleague Euroleague oyuncularının tamamının kontratı durduruldu!

Euroleague oyuncularının tamamının kontratı durduruldu!

THY Euroleague'in Covid-19 sebebiyle durdurulmasının ardından Oyuncular Birliği ile Yönetim'in maaş kesintileri konusunda anlaşana kadar bütün oyuncuların kontratları durduruldu.

maccabi-baskani

THY Euroleague’in Covid-19 sebebiyle durdurulmasının ardından Oyuncular Birliği ile Yönetim’in maaş kesintileri konusunda anlaşana kadar bütün oyuncuların kontratları durduruldu.

Maccabi Tel Aviv başkanı Simon Mizrahi de oyuncuların kontratlarının durdurulması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Avrupa’nın elit seviyesinde yer alan tüm takımların kontratları durdurma kararı aldığını söyleyen Simon Mizrahi, oyunculara maaş ödemeyi durdurduklarını ifade etti. Ancak bu durumun geçici olduğunu da vurguladı.

One.co’ya konuşan Mizrahi Ortak bir çözüm bulunana kadar bütün kontratları dondurduk. Bütün EuroLeague takımları oyuncularına ücret ödemeyi dondurdu ancak bu geçici bir durum

Euroleague yönetimi ile Oyuncular Birliği arasındaki teklif farkının çok fazla olmasına değinen Mizrahi, önümüzdeki birkaç hafta içersiinde çözüme kavuşacağına inandığını söyledi:

Oyuncuların istekleri ve EuroLeague yönetiminin teklifi arasındaki farkın çok büyük olmadığını biliyorum. Umuyorum ki önümüzdeki iki hafta içerisinde bu sorun giderilecektir. EuroLeague ne karar alırsa biz de ona göre hareket edeceğiz. Yöneticilik kariyerim boyunca hiç böyle bir durum yaşamamıştım, umarım en kısa süre içerisinde bu sorun ortadan kalkar.