Ana sayfa THY Euroleague Euroleague resmi hesabı açıkladı: Bu yaz en iyi transfer…

Euroleague resmi hesabı açıkladı: Bu yaz en iyi transfer…

THY Euroleague resmi hesabından yaptığı açıklama ile bu yaz yapılan transfer arasında, en iyi 10 transferi seçti.

THY Euroleague resmi hesabından yaptığı açıklama ile bu yaz yapılan transfer arasında, en iyi 10 transferi seçti.

THY Euroleague’in en hareketli yaz dönemlerinden birini yaşıyoruz. Şampiyon CSKA’nın yıldızları yuvadan uçarken, Fenerbahçe Beko’nun yıldızları NBA’in yolunu tuttu. Barcelona kesenin ağzını açtı dev isimleri kadrosuna kattı. Anadolu Efes kadrosunu güçlendirmeye devam etti. Real Madrid az ama öz takviye yaptı. Euroleague’in yeni takımları geçen yıla göre bambaşka takımlar kurdu.

İşte Euroleague’in resmi hesabından açıkladığı en iyi 10 transfer:

DE COLO MU? MIROCIC Mİ?

Yaz transfer döneminde Avrupa’daki herkesin konuştuğu iki isim vardı: Mirotic ve Nando De Colo.

Euroleague’in resmi hesabı da bu iki isim arasında kalmış gibi görünüyor. Ancak NBA’den yüksek bir bedelle Avrupa’ya geri dönen Mirotic listenin zirvesinde yer aldı.

Avrupa’nın en iyi oyuncularından Nando De Colo’nun, geçtiğimiz sezon Euroleague’de şampiyonluğa ulaşan CSKA Moskova’dan ayrılarak Fenerbahçe Beko’yu tercih etmesi büyük yankı uyandırmıştı. Turnuva organizatörleri de bu transferi en büyük ikinci transfer olarak gördü.

CSKA’DAN BÜYÜK KAN KAYBI

Listenin üçüncü sırasında bir başka CSKA Moskova’dan ayrılan oyuncu yer aldı. Messina’ın Olimpia Milano’nun başına gelmesinin ardından iddialı bir kadro kurmak istemesi, verilen güven Sergio Rodriguez’i Rusya’dan ayırdı.

Alman ekibi Bayern Münih, NBA tecrübesi bulunan Greg Monroe’yi renklerine bağlamıştı. Bu transfer de listenin 4. sırasında yer buldu.

Bu yaz transfer döneminin kaybeden takımı CSKA Moskova, Sergio Rodriguez ve Nando De Colo’yu rakiplerine kaptırınca yerini büyük bir isimle doldurması gerekiyordu. Geçtiğimiz sezonu Milano’da tamamlayan Mike James’i kadrosuna katan Rusya ekibi, bu transfer ile listenin 5. sırasında yer aldı.

AYON SÜRPRİZ YAPTI

Listenin 6. sırasında Bayern Münih’ten Khimki’ye transfer olan Stefan Jovic yer alırken, 7 sırada Real Madrid’den bir başka Rus ekibi Zenit’e geçen Gustavo Ayon aldı.

Listenin sonlarına yaklaşırken, Olympiakos’un Kevin Punter transferi 8, Real Madrid’in Jordan Mickey’i kadrosuna katması 9. sırada yer buldu.

Listenin son sırasında ise Panathinaikos’un Jacob Wiley transferi yer aldı.