Ana sayfa THY Euroleague Euroleague yükselen yıldızları açıkladı: Listede Fenerbahçeli var

Euroleague yükselen yıldızları açıkladı: Listede Fenerbahçeli var

THY Euroleague resmi internet sitesinde bu kez de "En iyi 10 yükselen yıldız" paylaşımında bulunurken, listede bir de Fenerbahçeli yer aldı.

google-news-abone-olpng

Turkish Airlines Euroleague, resmi internet sitesinden Euroleague’in en iyi 10 yükselen yıldızını paylaştı.

Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Tarık Biberovic listede yer alırken, genç oyuncu hakkında bilgiler veren Euroleague’in resmi sitesi Obradovic’in takımın koçu olmasının kendisini geliştirmek için uygun olduğuna değinirken, Datome ve Sloukas gibi rol modellerin olması da Biberovic için avantaj olduğu söylendi.

İşte Euroleague’in Biberovic hakkındaki değerlendirmesi:

Spars Ziraat Bank Sarajevo’da ve EuroLeague Basketball Adidas Next Generation Tournament’ta yeteneklerini sergileyen Tarık Biberovic, geçen  sezon Fenerbahçe‘ye katıldı ve toplamda sekiz maçta EuroLeague’de 47 dakika süre aldı. Genç oyuncu, aldığı sürelerin bir kısmını da yarı final ve üçüncülük maçlarında buldu.

DOĞRU ROL MODELLERE SAHİP

Topu yere vurabilen modern bir forvet olan Tarık, oyun kurucuya yardımcı olabiliyor. Sahayı çok iyi koşabiliyor ve efsanevi koç Obradovic‘in takımında kendisini geliştirmek için doğru yerde ve Kostas Sloukas ile Gigi Datome gibi doğru rol modellere de sahip. Bir gözünüz onun üzerinde olsun.

Listedeki diğer oyuncular ise şu şekilde:

Usman Garuba
Rokas Jokubaitis
Aleksej Pokusovski
Borisa Simanic
Deni Avdija
Stefan Peno
Laurinas Byrutis
Yovel Zoosman
Theo Maledon

BİBEROVİC’İN İLK EUROLEAGUE MAÇI