Ana sayfa THY Euroleague Euroleague’de Final Four zamanında yapılacak mı, COO açıkladı

Euroleague’de Final Four zamanında yapılacak mı, COO açıkladı

THY Euroleague'de geçtiğimiz hafta sezonun durdurulmasıyla play-off ve final four programları da zamanında yapılamayacak.

Euroleague'de Final Four zamanında yapılacak mı, COO açıkladı

THY Euroleague’de geçtiğimiz hafta sezonun durdurulmasıyla play-off ve final four programları da zamanında yapılamayacak.

Euroleague Yönetimi, geçtiğimiz hafta tüm Avrupa’yı saran Covid-19 tehdidinden oyuncuları, antrenörleri ve mücadelelerde görevli olan herkesin sağlığını korumak için lige ara verdiklerini açıklamıştı.

Avrupa’daki coronavirüs tehdidi her geçen gün artıyor. Ne zaman biteceği belli olmayan bu virüs tehdidinden dolayı Euroleague’de sezonun nasıl bitirileceği büyük merak konusu.

Eurohoops’a açıklamalarda bulunan EuroLeague COO’su Eduard Scott, 22-24 Mayıs’ta Almanya’da gerçekleşmesi planlanan Final Four’un, gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Eduard Scott’un açıklamaları şu şekilde:

Gerçekçi bakarsak COVID 19’ün Avrupa’nın farklı ülkelerinde nasıl ilerleyeceği bilmenin çok zor olduğu bir dönemdeyiz. Tüm spor ve eğlence etkinlikleri organizatörler tarafından erteleniyor. Bizim Köln’deki Lanxess Arena’daki mevcut rezervasyonumuz korunuyor ve dolayısıyla hala bu seçenek açık fakat gerçekçi bakarsak, bu ivme kaybeden bir seçenek. Bu yüzden Köln’de 22-24 Mayıs’ta gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyoruz. Birden fazla alternatif senaryomuz var fakat bu aşamada herhangi birinden bahsetmek için çok erken. Sürekli farklı haberler geliyor. Günler ilerdikçe ve durum netleştikçe bir liste hazırlayacağız, sonrasında da en mantıklı senaryoyu bulacağız. Yine de şu anda hala en büyük niyetimiz sezonun planlandığı şekilde ilerlemesi ve bitmesi.