Ana sayfa THY Euroleague Euroleague’de haftanın MVP’si Vasilije Micic!

Euroleague’de haftanın MVP’si Vasilije Micic!

Anadolu Efes'in Sinan Erdem'de Kızılyıldız'ı mağlup ettiği karşılaşmada üstün bir performans sergileyen Vasilije Micic, haftanın MVP'si seçildi. 

Anadolu Efes’in Sinan Erdem’de Kızılyıldız’ı mağlup ettiği karşılaşmada üstün bir performans sergileyen Vasilije Micic, haftanın MVP’si seçildi.

Temsilcimiz Anadolu Efes’in Sırp oyun kurucusu Micic, Kızılyıldız’ı 85-70 mağlup ettikleri karşılaşmada 26 sayı, 5 asist, 2 top çalma, 2 ribaunt ile galibiyette kilit rol oynamıştı.

Mücadelede 5/8 ikilik, 4/6 üç sayılık isabet ve 4/4 serbest atış isabetiyle Vasilije Micic 26 sayı bularak Euroleague kariyer rekoru kırmıştı.

Yıldız basketbolcu harika oyunuyla, 29 verimlilik puanı üreterek Avrupa’nın bir numaralı organizasyonunda haftanın oyuncusu ödülünü elde etti.

Micic’in performansına en yakın isim 28 verimlilik puanıyla Khimki’nin yıldızı Alexey Shved olurken, Zenit’li Mateusz Ponitka ise 27 verimililik puanıyla üçüncü sırada yer aldı.

Efes’in Sırp basketbolcusu Vasilije Micic, Euroleague’de bu sezon ikinci kez haftanın en iyi oyuncusu seçilirken, kariyerinde ise bu ödülü üçüncü kez elde etti.

İŞTE VASILIJE MICIC’İN MVP PERFORMANSI