Ana sayfa THY Euroleague EuroLeague’de haftanın MVP’si yine Brad Wanamaker!

EuroLeague’de haftanın MVP’si yine Brad Wanamaker!

Fenerbahçe Doğuş’un başarılı oyun kurucusu Brad Wanamaker, Turkish Airlines EuroLeague 20. hafta maçları sonunda “En Değerli Oyuncu” oldu.

Brad Wanamaker, 19. haftada oynanan Anadolu Efes maçının ardından, dün geceki Barcelona Lassa karşılaşmasındaki performansıyla EuroLeague genelinde haftanın en değerli oyuncusu olmaya üst üste ikinci kez hak kazandı. Wanamaker aynı zamanda, bu sezon üst üste ikinci kez MVP olan EuroLeague genelindeki ikinci isim olarak da kayıtlara geçti.

Başarılı oyuncumuz, Barcelona Lassa mücadelesinde 30 dakika parkede kaldı ve 24 sayı (3/7 iki sayı, 3/7 üç sayı, 9/9 serbest atış), 7 asist ve 5 ribaund istatistikleriyle 33 verimlilik puanına ulaştı. Bu değer, EuroLeague genelinde “verimlilik puanı” kategorisinde en yüksek istatistik oldu ve oyuncumuza bir kez daha MVP olma başarısını getirdi. Wanamaker, ürettiği 33 verimlilik puanıyla bu sezonki en yüksek istatistiğini yaparken, EuroLeague kariyerinde de bu alandaki en yüksek ikinci sayısına erişmiş oldu.

Brad, EuroLeague’de Anadolu Efes’e karşı oynanan ve 84-89 kazandığımız 19. hafta mücadelesinde de 18 sayı üretmiş; iki sayılık atışlarda yedi denemede üç isabet bulurken, üçlüklerde de dört denemede iki isabet kaydetmişti. Brad, Efes maçında faul çizgisinde ise altı denemede kusursuz bir performans çizmişti. Aynı zamanda 8 asist, 4 ribaund ve 1 top çalma üretip 7 kez de faul alan Wanamaker, toplamda 31 verimlilik puanına ulaşarak MVP olmuştu.

Brad Wanamaker, bu sezon EuroLeague’de 20 maça çıktı. Bu mücadelelerde 15 kez ilk beşte yer alan Birleşik Amerikalı guard, maç başına 29:05 dakika parkede kaldı ve 13.3 sayı, 4.2 asist, 3 ribaund, 1.6 top çalma ve 15.5 verimlilik puanı ortalamaları yakaladı

 
[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=9HQnCDPX9vc&format=ipad[/nousvideo]