Ana sayfa THY Euroleague Euroleague’de Kobe Bryant için ‘saygı duruşu’ yapılacak

Euroleague’de Kobe Bryant için ‘saygı duruşu’ yapılacak

Geçtiğimiz Pazar günü NBA efsanelerinden Kobe Bryant ile kızı Gigi'nin helikopter kazasında kaybetmesinin ardından Euroleague yönetimi efsanevi oyuncu için saygı duruşu yapılacağını duyurdu

kobe-bryant

Geçtiğimiz Pazar günü NBA efsanelerinden Kobe Bryant ile kızı Gigi’nin helikopter kazasında kaybetmesinin ardından Euroleague yönetimi efsanevi oyuncu için saygı duruşu yapılacağını duyurdu.

Hem Euroleague hem de ULEB Avrupa Kupası maçları öncesinde hem Kobe Bryant hem de geçtiğimiz Perşembe hayatını kaybeden eski NBA oyuncusu Robert Archibald için bir dakikalık saygı duruşu yapılacak.

THY Euroleague’in resmi twitter hesabından yapılan açıklamada ABD’li Kobe Bryant ve İskoç Robert Archibald’ın bu haftaki THY Avrupa Ligi 22. hafta maçları ile ULEB Avrupa Kupası son 16 turu 4. hafta karşılaşmaları öncesi yapılacak bir dakikalık saygı duruşuyla anılacak ifadelerini kullandı.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant, NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers’ın formasını 20 yıl terletmesinin ardından emekli olmuştu. Los Angeles şehrinde efsane haline gelmişti.

Robert Archibald ise NBA’de Memphis Grizzlies, Phoenix Suns, Orlando Magic, Toronto Raptors ve İspanya’da Joventut Badalona, Unicaja Malaga takımlarda forma giymişti ve 25 Ocak’ta evinde hayatını kaybetmiş, ölüm sebebi ise açıklanmamıştı.