Ana sayfa THY Euroleague Euroleague’den Olympiakos’a transfer yasağı geldi!

Euroleague’den Olympiakos’a transfer yasağı geldi!

THY Euroleague Yönetim Komisyonu, Olympiakos için transfer yasağı verirken Panathinaikos için ise soruşturma başlattığını bildirdi.

olympiakos

THY Euroleague Yönetim Komisyonu, Olympiakos için transfer yasağı verirken Panathinaikos için ise soruşturma başlattığını bildirdi.

EuroLeague Basketball Yönetim Komisyonu yaptığı açıklamada Olympiakos’un maaş sorunlarını çözene kadar transfer yapmasının yakalanmasına hükmettiklerini, Panathinaikos’un ise mali istikrar ve Fair Play Kuralları’nın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirip getirmediğinden emin olmak için soruşturma başlattıklarını kamuoyu ile paylaştı.

Euroleaguebasketball.net’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

EuroLeague Basketball Yönetimi Kontrol Komisyonu, Olympiacos Piraeus’un Mali İstikrar ve Fair Play Kuralları (FSFPR) ile ne kadar uyumlu hareket ettiğini daha fazla gözlemlemek için kulübü Mali Panel’e sevk etmiştir.
Maaş ödemelerindeki ihlal iddiaları, bilgi gizleme ve EuroLeague Basketball Disiplin Hükümleri’nin 32. madde a, d ve e fıkraları uyarınca üzerinde anlaşılan Uyum Planları’nın yerine getirilmemesi üzerine soruşturma açılmıştır. Tüm bilgi alma süreci tamamlandığında Mali Panel’in 30 gün içerisinde karar alması beklenmektedir.
Mali Panel tarafından Olympiakos’un karar çıkana kadar yeni oyuncu veya baş antrenör kaydı yapması geçici olarak yasaklanmıştır.
Yönetim Kontrol Komisyonu ayrıca Panathinaikos’un da harici olarak yapılan hesap sayımlarını edindi. Kulübün FSFPR yükümlülüklerini yerine getirdiğinden emin olmak için 2019 Nisan ayında başlatılan soruşturma, daha farklı adımların atılması ile devam edecektir.