Ana sayfa THY Euroleague Euroleague’den Fenerbahçe açıklaması: “Hakemler yanlış karar verdi”

Euroleague’den Fenerbahçe açıklaması: “Hakemler yanlış karar verdi”

Fenerbahçe Beko'nun Valencia'ya son saniye basketiyle mağlup olduğu karşılaşma için Euroleague yönetimi Jordan Loyd’un faul yaptığını açıkladı.

Fenerbahçe Valencia Euroleague

Fenerbahçe Beko’nun Valencia’ya son saniye basketiyle mağlup olduğu karşılaşma için Euroleague yönetimi Jordan Loyd’un faul yaptığını açıkladı.

Euroleague yönetiminin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada mücadelenin son saniyesinde Jordan Loyd’un Fenerbahçe Beko’lu Leo Westermann’a hücum faul yaptığını ancak hakemlerin yanlış karar vererek sarı-lacivertli oyuncuya faul kararı verdiğini açıkladı.

Euroleague yönetiminin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uzatma periyodunun bitimine 11 saniye kala topu eline alan Valencia‘lı Jordan Loyd, sekiz saniye kala çembere atak ederek iki sayı kaydetti ve hakemler Leo Westermann’a savunma faulü çaldılar. Jordan Loyd’un anormal bir temas ettiği ve Westermann’ın normal bir savunma pozisyonunda olduğu kanıtlanmıştır. Westermann’a çalınan savunma faulü kararı yanlıştı ve doğrusu Jordan Loyd’a çalınan bir hücum faul olmalıydı.”

Fenerbahçe Beko’nun ikinci kez galibiyeti çalınıyor!

Euroleague yönetimi, geçtiğimiz haftada da Fenerbahçe’nin Panathinaikos’a yenildiği mücadelenin son saniyesinde De Colo’ya yapılan faulü hakemlerin çalmamasının yanlış karar olduğunu kabul etmişti. Valencia maçında da Westermann’a yapılan faulü hücum faul yerine savunma faulü çalması ile ikinci kez temsilcimizin galibiyetini hakemler yemiş oldu.