Ana sayfa THY Euroleague Felipe Reyes bir sene daha Real Madrid ile devam edecek

Felipe Reyes bir sene daha Real Madrid ile devam edecek

İspanyol medyasında Felipe Reyes'in emekli olacağı iddia edilmesine karşın, Real Madrid ile bir yıllık yeni bir sözleşme imzalıyor

Coronavirüs salgınının hemen öncesinde İspanyol medyasında bu sezon çok az şans bulabilen Felipe Reyes’in emekli olacağı iddia edilmişti.

Ancak bu iddialar karşısında o dönemde sessiz kalan Reyes, sessizliğini bozarak, bir yıl daha basketbola devam edeceği ifade edildi.

Chema De Lucas‘ın yaptığı habere gere, Real Madrid’in kaptanı Felipe Reyes ile yöneticiler arasında yapılan görüşme sonucu 1 yıllık yeni bir anlaşmada mutabık kalındı. Haberde ayrıca Reyes’in kariyerine son noktayı bu şekilde sonlandırmak istemediği için 1 yıl daha oynayacağı dile getirildi.

Real Madrid ile yapılan anlaşmanın resmileşmesi durumunda, İspanyol devi ile 17. sezonunu geçirecek Reyes, 2020-21 sezonunda 41 yaşında forma giymiş olacak. THY Euroleague’in modern zamanlarında en uzun zamandır oynayan isimlerden biri olmayı başarırken, Euroleague tarihinde en çok ribaunt alan oyuncu olarak öne çıkıyor.

Felipe Reyes, İspanyol devi ile daha önce 7Days EuroCup bir, Euroleague’i ise 2 defa kazanmayı başardı.