Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Beko, Beşiktaş’ı kendi sahasında yendi

Fenerbahçe Beko, Beşiktaş’ı kendi sahasında yendi

Fenerbahçe Beko, Beşiktaş ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda seyircisiz bir hazırlık maçında mücadele etti.

fenerbahcebekohazırlık-3

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, FIBA Europe Cup temsilcilerimizden Beşiktaş ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda seyircisiz bir hazırlık maçında mücadele etti. Sarı lacivertli kulüp sahadan 79-77’lik skor ile galip ayrıldı.

Kadroda sol bacak baldırında yaşadığı kas sakatlığı sebebiyle Nando De Colo’ya yer verilmezken, koç Igor Kokoskov toplam 16 oyuncuya sahada yer verdi.

Maçın büyük bir bölümü yakın skorlarla geçerken Melih Mahmutoğlu’nun son saniyede sergilediği performans ile son çeyrekte üstünlüğünü korumayı başardı. Ahmet Düverioğlu attığı son saniye basketi ile takımına galibiyeti getirmeyi başardı.

Antrenman maçının tamamlanması ardından, takımlar arası yapılan anlaşmaya gereğince bir çeyrek daha oynandı ve bu mücadele sonucu 95-91 sarı lacivertli kulüp mağlup oldu.

Sarı lacivertli ekipte Melih Mahmutoğlu ürettiği 21 sayı ile oyunun en skorer ismi olurken, Ucam Murcia takımından transfer edilen Jarell Eddie ise 14 sayı ile takım galibiyetine destek oldu. Jan Vesely, Jonathan Hamilton ve Ahmet Duverioğlu ise 8 sayı ürettiler.

Beşiktaş tarafında ise Alperen Şengün ve Fenerbahçe’den transfer olan Egehan Arna 12 sayı üretti. Ercan Osmani 11 sayı, Eray Akyüz ise 10 sayı ile çift haneli sayı üreten isimlerden oldu.

Birinci çeyrek: 17-16

İkinci çeyrek: 37-32 (20-16)

Üçüncü çeyrek: 56-52 (19-20)

Dördüncü çeyrek: 79-77 (23-25)