Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Beko Kızılyıldız’a deplasmanda mağlup oldu!

Fenerbahçe Beko Kızılyıldız’a deplasmanda mağlup oldu!

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, THY Euroleague'in ikinci haftasında deplasmanda Kızılyıldız'a 68-56 mağlup oldu.

Fenerbahçe Beko Kızılyıldız'a deplasmanda mağlup oldu!
Fenerbahçe Beko Kızılyıldız'a deplasmanda mağlup oldu!

THY Euroleague’in 2. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Sırbistan’da konuk olduğu Kızılyıldız’a 68-56’lık skorla mağlup oldu.

Bu sonuçla sarı-lacivertli temsilcimiz 2. mağlubiyetini alırken, Kızılyıldız ise ilk galibiyetini elde etti.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo 19 sayı, 4 asist, 3 ribaunt ile en çok skor üreten oyuncu olurken, Bobby Dixon 13 sayı, 3 asist, 2 ribaunt, Jan Vesely, Melih Mahmutoğlu ve Kostas Sloukas 6 sayı ile karşılaşmayı tamamladı.

Kızılyıldız da ise Lorenzo Brown 13 sayı, 6 asist, 3 ribaunt ile maçın oyuncusu seçildi. James Gist ise 11 sayı, 8 asist ile galibiyete katkı yaptı.

Mücadele’ye Lazic ve Gist’in basketleriyle başlayan Belgrad ekibine yanıt Kalinic ve De Colo’dan gelirken ilk dakikalar 5-5’lik eşitlikle geçildi. İlk çeyreğin bitimine 5:44 kala Kızılyıldız 9-5 önde girse de Fenerbahçe De Colo ve Bobby Dixon sayılarıyla 9-10’luk üstünlüğü ele geçirdi. Son bölümde de karşılıklı sayılar devam ederken, De Colo’nun üçlüğü ile temsilcimiz ilk çeyreği 15-16 önde tamamladı.

İkinci periyoda iyi başlayan taraf Kızılyıldız olurken, ilk bölümü 22-18 önde geçtiler. Fenerbahçe ikinci çeyrek skor bulmakta oldukça zorlandı. Ancak De Colo’yu devreye girince Fenerbahçe yeniden maça ortak oldu. Devrenin bitimine 4:25 kala 29-28 geride girdik. Son bölümde Lorenzo Brown ile sayılar bulan Belgrad ekibi ilk yarıyı 35-30 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte Jan Vesely ilk sayılarını bulurken, Perperoglou ile sayılar bulan Kızılyıldız 3. çeyreğin bitimine 2:32 kala farkı 9 sayıya kadar çıkardı (48-39). Ojo’nun etkili oyunuyla kalan bölümde farkı koruyan Sırplar, mücadelenin final periyoduna 51-43 önde girmeyi başardı.

Son periyotta Vesely hücumda sayılar bulmasına karşın, Kızılyıldız her seferinde cevap verdi. Fenerbahçe De Colo’nun asistinde Vesely’nin smacı ile hareketlendi. Devamında Ahmet Düverioğlu’nun bloğuyla başlayan hücumda Bobby Dixon 3’lüğü bularak farkı 2 sayıya indirdi ve Kızılyıldız mola aldı(53-51). Mola dönüşü 5-0’lık seri yapan Belgrad ekibi karşısında Fenerbahçe yeniden direnç gösteremedi ve temsilcimiz mücadeleden 68-56’lık skorla mağlup ayrıldı.

MAÇIN KIRILMA ANI

Fenerbahçe’nin son çeyrekte Vesely ve Bobby Dixon’ın sayılarıyla seri yaparak farkı 2 sayıya indirmesinin ardından Kızılyıldız’ın bir üçlük ve sonrasında temsilcimizin top kaybıyla gelen 2 sayılık basketiyle maçı resmen bitirmesi.

  • Birinci çeyrek: 15-16
  • İkinci çeyrek : 20-14 (35-30)
  • Üçüncü çeyrek: 16-13 (51-43)
  • Dördüncü çeyrek: 17-13 (68-56)