Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Beko oyuncuları Obradovic’in gidişini yorumladı

Fenerbahçe Beko oyuncuları Obradovic’in gidişini yorumladı

Fenerbahçe Beko'nun 2020-21 sezonu öncesi düzenlediği medya gününde takımın yıldız isimleri kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

ZeljkoObradovic

THY EuroLeague ekiplerinden Fenerbahçe Beko, 2020-21 sezonu öncesi düzenlediği medya gününde yıldız oyuncular kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

Eurohoops, Fenerbahçeli yıldızlara Zeljko Obradovic‘in kulüpten ayrılığının kendileri için sürpriz olup olmadığını sordu.

Eurohoops’un gerçekleştirdiği röportaj şu şekilde:

Fenerbahçe kariyerine Obradovic ile başlayıp bu sezona kadar onunla devam eden Jan Vesely şunları söyledi:

Bir açıdan bekliyordum ben. Bir açıdan da sürpriz oldu tabii. Bu bilginin doğru olmasını istemiyor insan. Anlamadığımı söyleyemem. Kararını anlıyorum. Küçük bir ara vermesi gerekiyordu. O yüzden bunu destekliyorum. Çok şaşırmadım. Ama hayat devam ediyor ve bununla başa çıkmamız lazım.

Uzun süredir takımla beraber olan Ahmet Düverioğlu ise ayrılığın zor olduğunu düşünüyor ama Obradovic’in kararını da anlıyor:

Tabii ki zor oldu, sonuçta burada biz aileyiz. Bu sene koçumuz ve yıllardır beraber oynadığımız oyunculardan ayrıldık, başka takımlara gittiler. Koçumuzun da gitmesi bizim için büyük bir sürpriz oldu ama sonuçta biliyorsunuz, o da ailesiyle birlikte biraz vakit geçirmek için bu sene ara vermek istedi. Biz zaten arayıp konuştuk. Sonuçta o bizim için hiç unutmayacağımız biri. Hayatımızı değiştiren insanlardan biri. Bizi çok etkileyen biri. Özellikle de kendi adıma, beni bu sektörde var en çok var eden insanlardan biri. O yüzden onun emeğini hiç unutmayacağım. Hatta aksine kendimi daha çok geliştireceğim, elimden geleni yapacağım. Çünkü onun bir emeği var burada sonuçta. Ancak önümüze bakacağız. Gelen yeni oyuncular var. Hepsi kaliteli. Koçu zaten benim anlatmama gerek yok. Çok kariyerli, çok iyi bir koç. Hedefimiz belli, şampiyon olmak. Hepimiz bu hedef için çalışacağız.

Bobby Dixon daha güçlü ifadelerle anlatıyor duygularını:

Elbette böyle bir koçun gidişinden nefret ediyor insan. Ancak kendi sebepleri vardı. Bunları sorgulamak da bence kimseye düşmez. Onun için en iyisini diliyorum. Çünkü günün sonunda herkes mutlu olmak istiyor. Onu mutlu eden şey buysa bunu yapmalı.

Zeljko Obradovic’e olan hayranlığını her fırsatta dile getiren Leo Westermann şu ifadeleri kullandı:

Elbette bir koç veda ettiği zaman her zaman zor. Özellikle de son 30 yılın Avrupa’da en iyi koçu olunca… Ancak aynı zamanda yedi yıldır buradaydı ve mirası devam edecek. Keza harika bir koçumuz var. Kulüpte, takımda bu havayı hissediyorum. Yeni bir dönemdeyiz ama bazen kulüpler buna ihtiyaç duyar. Bence herkes yeni proje hakkında, teknik ekibin yapmaya çalıştıkları hakkında heyecanlı ve şu ana kadar gerçekten keyif alıyoruz.

Genç oyuncu Tarık Biberovic ise soruyu yanıtlamakta epey zorlandı:

Zor bir soru. Ben buraya 16 yaşında geldim. Zeljko ile üç yıl çalıştım ve bana çok şey öğretti. Elbette gittiği için üzgünüm. Öyle birinden bir şeyler öğrenmek, bir şeyler görmek büyük bir onur. Ancak ne diyebilirim ki? Gerçekten bilemiyorum. Benim için çok önemli biri. Artık yeni bir sezon, yeni bir koç, harika biri var. Yolumuza devam edip yeni bir şeyler inşa edeceğiz.

Fransız süper yıldız Nando De Colo için Zeljko Obradovic’in kararını anlamak pek zor olmamış:

Hayır, o kadar zor değildi çünkü hayat böyle. Ben böyle bakıyorum. Bu da sporda yaşanan bir şey. Ertesi gün yanınızda kimin olacağını bilmiyorsunuz. Elbette kulüpte bunca şey başarmışken ondan ayrılmak zor. Fenerbahçe’nin son 5-7 yılda yaşadığı başarının büyük bir parçasının o olduğunu biliyoruz ama dediğim gibi, hayat böyle. Sporda böyle yürüyor. Yolunuza bakmanız gerekiyor. Aldığı karar sonrası onunla konuştum. Buna saygı duyuyorum. Ailesiyle biraz daha vakit geçirebilmek için bir ara vermesi gerektiğini biliyorum. Çok uzun yıllardır basketbolun içinde. O yüzden anlamanız, yaptığı ve yaptıklarına saygı duymanız gerekiyor. Ondan sonra da yolumuza bakacağız.