Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Beko’dan Gigi Datome’ye veda mesajı

Fenerbahçe Beko’dan Gigi Datome’ye veda mesajı

Fenerbahçe Beko'da Koç Zeljko Obradovic'in takımdan ayrılmasınında ardından oyunculardan ilk giden isim Gigi Datome oldu.

gigi-datome

Fenerbahçe Beko’da Koç Zeljko Obradovic’in takımdan ayrılmasınında ardından oyunculardan ilk giden isim Gigi Datome oldu.

Takımın kilit isimlerinden olan Gigi Datome’nin Olimpia Milano ile anlaşmasının ardından sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden veda açıklaması yapıldı.

Fenerbahce.org’da yer alan metinde şu ifadelere yer verildi:

2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.
Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.
Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.
Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.