Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Beko’nun Milan’a karşı 10 maçlık serisi bitti!

Fenerbahçe Beko’nun Milan’a karşı 10 maçlık serisi bitti!

THY Euroleague'in 4. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İtalya'da Olimpia Milan'a 87-74'lük skorla mağlup oldu.

Fenerbahçe Beko'nun Milano karşısındaki galibiyet serisi bitti!

THY Euroleague’in 4. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İtalya’da Olimpia Milan’a 87-74’lük skorla mağlup oldu.

Fenerbahçe bu sonuçla Euroleague’de 3. mağlubiyetini alırken, Olimpia Milan karşısında son olarak 28 Mart 2014’teki mağlubiyetin ardından, 10 maç aradan sonra ilk kez rakibine yenildi.

Mücadeleye Nando De Colo ve Lauvergne’in sayılarıyla başlayan temsilcimiz 6-2 öne geçti. Ardından Milan, 12-0’lık seri yaparak skoru 14-6’ya getirirken, ilk çeyrek 20-11 İtalyanların lehine sonuçlandı.

İkinci periyoda Sergio Rodriguez’in etkili oyunuyla başlan İtalyanlar, 7:23 kala 26-13 üstün geçti. Fenerbahçe Vesely ve Derrick Williams ile sayılar bulsa da savunmada sıkıntılar yaşayan temsilcimiz farkı kapatamadı. İlk yarı 41-29 Milan üstünlüğü ile geçildi.

DERRICK WILLIAMS UÇTU!

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Fenerbahçe olurken, Datome ile Lauvergne’in etkili oyunuyla fark 7 sayıya kadar indi (47-40). Ancak Milan, Della Valle’nin etkili oyunuyla temsilcimizin geri dönüşüne izin vermeyerek final periyoduna 11 sayı farkla 66-55 üstün girdi.

Son periyotta Tarik Biberovic ile Derrick Williams’ın basketleriyle geri dönmeye çalışan temsilcimize karşı Milano, Michael Roll’u devreye sokarak bu geri dönüşe izin vermedi. Son bölümde de farkı koruyan Milano, Sergio Rodriguez’in basketleriyle 87-74 sahadan galip ayrıldı.

Fenerbahçe Beko’da Jan Vesely ile Joffrey Lauvergne 14’er sayı ile takımın skor yükünü taşırken, Nando De Colo 12 sayı, 5 ribaunt, 2 asist ile çift hanelere çıkmayı başardı.

Olimpia Milan tarafında ise Arturas Gudaitis 17 sayı, 5 ribaunt, 2 asist, 25 verimlilik puanıyla maçın oyuncusu seçilirken, Sergio Rodriguez 22 sayı, 3 ribaunt, 5 asist, 23 verimlilik puanıyla galibiyetin mimarlarından oldu.