Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe deplasmanda rahat kazandı

Fenerbahçe deplasmanda rahat kazandı

Turkish Airlines Euroleague 10. hafta maçında Fenerbahçe Doğuş, Baskonia Vitoria’ya konuk oldu.

Maça Ahmet ve Vesely’nin ikili oyunlarından gelen sayılarla başlayan Fenerbahçe, perimeter savunmasını iyi yapamayınca Baskonia üst üste gelen üçlüklerle skorda öne bir anda öne fırladı. İlk 5 dakika 9-9 eşitlikle geçilirken, geri kalan bölümde 16-6’lık seri yiyen Fenerbahçe, çeyreği 25-15 geride kapattı.

İkinci çeyrekte tempoyu yükselterek saha içi alan paylaşımında Baskonia’yı hata yapmaya zorlayan Fenerbahçe’de Nunnally ve Vesely skor yükünü çekerken, Sarı Lacivertliler bitime 3 dakika kala skoru 33-33’te eşitledi. Ardından skorda öne geçmeyi başaran Fenerbahçe devrede soyunma odasına 37-41 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte kritik anlarda sakin kalmayı başarıp farkı daha da açan Fenerbahçe, periyodun sonlarına doğru farkı 15’e kadar çıkartmayı başarırken, bu çeyrekte rakibine 14-25’lik üstünlük kurdu. Sarı Lacivertliler son çeyreğe 51-66 üstün girdi.

Son çeyreğe faul hakkını çok erken bitirerek başlayan Fenerbahçe, Baskonia’nın sık sık serbest atış çizgisine gelerek süreyi durdurmasını engelleyemedi. Ancak hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşamayarak bu süreci atlatmayı başaran Fenerbahçe ilk 5 dakikayı 60-73 önde geçti. İlk çeyrek harici üç sayılık atışlardan isabet kaydedemeyen Baskonia, bu çeyrekte de farkı kapatma adına atılan üçlüklerde başarı sağlayamayınca Fenerbahçe karşılaşmadan 69-83’lük skorla galip ayrılmayı başararak Baskonia deplasmanlarındaki 7 maçlık mağlubiyet serisine son vermiş oldu.

Sarı Lacivertliler bu sonuçla Euroleague’deki 7. galibiyetini alırken, Baskonia da 6. kez sahadan mağlubiyetle ayrıldı.