Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Doğuş güle oynaya kazandı!

Fenerbahçe Doğuş güle oynaya kazandı!

Fenerbahçe Doğuş, Eurolegue’nin 23. haftasında Ülker Spor Arena’da AX Olimpia Milan’ı ağırladığı mücadelede tüm maçı önde götürerek rakibini deyim yerindeyse güle oynaya yenmeyi başardı.

Maçın ilk bölümünde AX Olimpia Milan, Vladimir Micov’un dış şutlarıyla etkili başlasa da ilk 5 dakikalık bölüm 13-11 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle geçildi. Kalan bölümde temsilcimizin farkı arttırma çabalarına rağmen Goudelock ve Micov ile etkinliğini sürdüren Milan, farkın açılmasına izin vermedi ve ilk çeyrek 23-20 sona erdi.

İkinci çeyreğe etkili başlayan temsilcimiz, farkı açmayı başardı ve 3:36 kala skoru 39-24’e getirdi. Kalan bölümde farkı korumayı başaran Fenerbahçe Doğuş, ilk yarıyı 48-33 üstün tamamladı.

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan Milan, 6:34 kala farkı 9 sayıya kadar indirdi. Fakat kalan bölümde temsilcimiz oyuna tekrar üstünlüğünü koyarak farkı açtı ve üçüncü periyodu 65-48 önde kapattı.

Maçın son çeyreği artık formalite şeklinde devam etti. Milan’lı oyuncular, temsilcimize boyun eğerek maçın adeta bitmesini bekledi. Fenerbahçe Doğuş AX Olimpia Milan karşısında 89-70’lik skorla rahat bir galibiyet aldı.