Fenerbahçe Doğuş Medya Günü Düzenledi

Son Euroleague ve Türkiye Ligi şampiyonu Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı, her kulvarda şampiyonluk hedefiyle gireceği 2017-2018 sezonu öncesi Medya Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  • 15PAYLAŞIM
  • 2468OKUMA

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda organize edilen Medya Günü, teknik heyet ve oyuncuların yer aldığı toplu fotoğraf çekimleriyle başladı. Ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Başantrenör Zeljko Obradovic ve oyuncular soruları yanıtladılar.

Avrupa Şampiyonası’ndan dolayı tam takım olarak çalışmaya yeni başladıklarını belirten Başantrenör Zeljko Obradovic, “Zadar Turnuvası’na eksik 6 oyuncumuzla geldik ve tek antrenmanla oynamaya başladık. 6 günde 6 maç yaptık. Çok zorlu bir programdı ama takım reaksiyonu çok güzeldi. Bu maçlar esnasında birçok dakikayı çok iyi oynadık. Farklı anlar da oldu ve neleri düzeltmemiz gerektiğini gördük. Oyuncuların tavır ve davranışları gerçekten çok güzel. Yeni katılanlar da var. Bir bütün olarak en güzel şekilde çalışmaya başladık” dedi.

Ekpe Udoh ve Bogdan Bogdanovic’e Teşekkür

Ekpe Udoh ve Bogdan Bogdanovic’e yapmış oldukları tüm katkılar için teşekkür ettiğini söyleyen ve onlara başarılar dileyen Obradovic, “Yeni oyuncular ve kadromuz var. Yönetim Kurulumuz ve Başkanımızın da desteğiyle çok iyi durumdayız. Onlara çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Oyuncuların neden Fenerbahçe’yi tercih ettikleriyle ilgili soruya Obradovic, “Oyunculara sorabilirsiniz neden Fenerbahçe’yi tercih ettiklerini. Onlarla konuşmanız daha sağlıklı olur” cevabını verdi.

Zorlu bir sezona başladıklarının altını çizen Obradovic, “Bizim planımız ve programımız hazır. Bu sene çok zorlu bir süreç olacak, Euroleague zaten zor. 1 sene öncenin Avrupa Şampiyonuna karşı tüm takımlar farklı bir motivasyonla oynayacağı için işimiz daha da zor olacak. Bunu zaten hazırlık turnuvalarında gördük” diye konuştu.

Takımı Belgrad’da yapılacak Final Four için nasıl motive ettiği sorusunu ise Obradovic, “Onlar çok akıllı insanlar. Kadromuzun ve kalitemizin farkındalar. İyi basketbol için neler yapmamız gerektiğini biliyorlar. Final Four nerede oynanırsa oynansın her zaman bizim hedefimizde olacak. Bu takım herkesle mücadele edecek şekilde hazırlandı. Gittiğimiz her yerde savaşacağız. Tüm taraftarlara da teşekkür ediyorum destekleri için” şeklinde cevaplandırdı.

Medya Günü organizasyonu, Başantrenör Zeljko Obradovic ve oyuncuların basın mensuplarına verdiği özel röportajlarla ve gerçekleştirilen fotoğraf çekimleriyle sürüyor.

Melih Mahmutoğlu: Bu Durumun Suçlusu Biz Değiliz!

Fenerbahçe Doğuş’un takım kaptanı Melih Mahmutoğlu A Milli Basketbol Takımı kararını açıkladı!

1985

Zeljko Obradovic: Büyük İstekle Oynadık!

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Eskişehir Basket maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

543

Fenerbahçe Doğuş BSL’de de Çok Farklı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Doğuş, Euroleague'deki CSKA Moskova galibiyetinin ardından çıktığı maçta Eskişehir Basket'i 66-85'lik skorla farklı mağlup etti. 

1229

THY Euroleague’de 8. Haftanın En İyi Hareketleri!

THY Euroleague'de 8. hafta sona ererken birbirinden müthiş hareketler geride kaldı. Temsilcilerimizden Fenerbahçe Doğuş deplasmanda CSKA Moskova'yı uzatmalarda son saniye basketiyle devirirken Anadolu

931