Ana sayfa Ekstra Fenerbahçe Doğuş’tan Seri Galibiyetler

Fenerbahçe Doğuş’tan Seri Galibiyetler

Fenerbahçe Doğuş’ta sakatlıkları bulunan ve bu nedenle İstanbul’da tedavileri sürdürülen Ali Muhammed ile Nikola Kalinic’in yanı sıra, CSKA Moskova maçında sakatlanan Melih Mahmutoğlu da forma giymedi.

Mücadele öncesinde Başantrenör Zeljko Obradovic, yardımcı antrenörlerden Vladimir Androic, kondisyonerlerden Predrag Zimonjic ve Marko Guduric’e ödüller verildi.

Fenerbahçe Doğuş mücadeleye Kostas Sloukas, James Nunnally, Marko Guduric, Jan Vesely ve Jason Thompson beşiyle başladı.

Maçtaki ilk sayılar Vesely ve Thompson ile geldi. Nunnally’den de skor bulan Fenerbahçe Doğuş, ilk dört dakikayı 14-6 önde geçti. Hücumda zorlanmayan ve skoru kenardan gelen oyunculara da paylaştıran temsilcimiz, ilk çeyreği 26-16 önde bitirdi. Fenerbahçe Doğuş’ta bu çeyrekte tam 8 oyuncu skor üretti.

İkinci çeyreğin başında Datome’nin dış şut katkısı ve Ahmet Düverioğlu’nun bulduğu sayılarla fark 18’e yükseldi (36-18). Rotasyona giden Fenerbahçe Doğuş, bu bölümde hücumlardan boş döndü ve rakibinin üç sayılık atışlarına engel olamadı. Devreye 4 dakika kala fark tek haneli sayılara indi (38-29). Rakibin üç sayılık isabetleri devam ederken, fark 4 sayıya kadar indi (41-37). Faul çizgisinden skor üreten Fenerbahçe Doğuş, soyunma odasına 45-37 üstünlükle girdi.

Fenerbahçe Doğuş’ta, ilk yarıda süre almayan Brad Wanamaker ilk beşte yer aldı. Brad ve James’in sayılarıyla skor üstünlüğünü korumaya çalışan ekibimize karşı ev sahibi takım üçlükler bulmaya devam etti. Çeyreğin son 5 dakikasına 55-52 üstünlüğümüz ile girildi. Peş peşe üçlükler bulan Borca Cacak, son 10 dakikaya 69-65’lik avantajla girdi.

Borca son çeyreğe de dış atış isabetiyle başladı ve ilk iki dakika sonunda fark, ev sahibi takım lehine 6 sayıya yükseldi (73-67). Sloukas’tan gelen peş peşe 5 sayı, farkı 1’e indirdi ve Borac Cacak molası geldi (73-72). Karşılıklı sayıların bulunduğu ilerleyen sürede Sinan Güler’in üçlüğü geldi ve bitime 4:05 kala Fenerbahçe Doğuş 81-78 ile üstünlüğü eline aldı. Datome’nin kritik anlardaki sayılarıyla farkı arttıran Fenerbahçe, Sinan Güler’in de iyi oyunuyla maçı kopardı. Gülen taraf, 93-81’lik skorla Fenerbahçe Doğuş oldu.