Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe ve Efes Final Four için İspanya’ya gitti

Fenerbahçe ve Efes Final Four için İspanya’ya gitti

Üst üste 5. kez Final Four oynama başarısı gösteren temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile 18 yıl aradan sonra Final Four oynamaya hak kazanan temsilcimiz Anadolu Efes, Dörtlü Final’in gerçekleştirileceği Vitoria-Gasteiz kentine sabah saatlerinde hareket etti.

Fenerbahçe Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket ederken, Anadolu Efes ise İstanbul Havalimanı’ndan yola çıktı.

Fenerbahçe ve Efes kafilesine, havalimanı çalışanları ve yolcular yoğun ilgi gösterdi.

İspanya’ya hareket etmeden önce basın mensuplarına açıklamalarda  bulunan başantrenör Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile yapacakları yarı final  maçıyla ilgili, “İyi durumdayız. Normal bir maç gibi hazırlanıyoruz. Fenerbahçe  Beko iyi tanıdığımız bir takım. Onlar da bizi iyi tanıyor. Zor bir maç olacağı  kesin ama sonuçta orada olmak, böylesine büyük bir organizasyonda Türkiye’yi  temsil etmek ve Dörtlü Final’de iki Türk takımının yer alması çok güzel.  Fenerbahçe’ye büyük saygı duyuyoruz. Normal sezonun lideri olarak geliyorlar. Biz  de kendimize güveniyoruz.” diye konuştu.

Final Four’da Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in dışında, Real Madrid ve CSKA Moskova şampiyonluk için mücadele edecek. Final Four heyecanı 17-19 Mayıs tarihlerinde yaşanacak.

Euroleague Final Four yarı finalinde Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes 17 Mayıs Cuma günü karşı karşıya gelecek.