Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Genel Menajeri açıkladı: “Bizi nefessiz bıraktı”

Fenerbahçe Genel Menajeri açıkladı: “Bizi nefessiz bıraktı”

Fenerbahçe Beko'nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Covid-19 salgını sebebiyle nefessiz kaldıklarını ifade etti.

Gherardini açıkladı: Obradovic yeni sözleşme sözleşme imzalayacak mı

Fenerbahçe Beko’nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Covid-19 salgını sebebiyle nefessiz kaldıklarını ifade etti.

Fenerbahçe Beko’nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Eurohoops’a açıklamalarda bulundu. Tecrübeli menajer maddi olarak basketbol camiasının büyük kayıplara uğrayacağını ifade ederken, en büyük önceliğin insan sağlığı olduğunu da vurguladı.

THY Euroleague dahil olmak üzere Avrupa’nın neredeyse tamamında ligler ya ertelenmiş ya da iptal edilmiş durumda. Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İspanya, Almanya, ABA ve İrail Ligleri bu süreçte sezonları askıya alırken, İtalya, VTB Ligi, Litvanya, Belçika, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’da ligler tamamen iptal edilmişti. THY Euroleague organizasyonları ise şuan için ertelenmiş durumda ancak spor insanlarının birçoğunun görüşüne göre; sezonun devam etmesi imkansız.

Hal böyleyken kulüplerin sezon başında yaptıkları sponsorluk anlaşmaları, biletten kazanılacak gelir kayıpları, oyuncuların maaşları, teknik ekibin ve salonlarda çalışan tüm görevlilerin maaşları büyük risk altına girdi.

Konu ile ilgili Maurizio Gherardini de ‘Tahmin edilemez bir durum ile karşı karşıyayız’ cümlesiyle olanları açıklıyor.

Eurohoops’tan By Aris Barkas, Fenerbahçe Beko’nun İtalyan Genel Menajeri Maurizio Gherardini ile röportaj gerçekleştirdi.

Gherardini, açıklamalarında takımın finansal durumundan ve özellikle basketbol dünyasının bu krizin ardından nasıl bir senaryo çizdiklerine dair açıklamalar yaptı.

İşte o ropörtaj:

Sezonun askıya alınmasıyla birlikte COVID-19 salgını takımlara nasıl sorunlar yarattı?

COVID-19, tıpkı hastalanan kişilerde olduğu gibi bizleri de nefessiz bıraktı. Bizim için oksijen; maçlar, taraftarlarımız ve sponsorlarımız anlamına geliyor. Tahmin edilemez ve sıra dışı bir durumla karşı karşıyayız.

EuroeLague ve spor dünyasında önümüzdeki seneden itibaren ciddi değişiklikler yaşanmasını bekliyor musunuz? 

Bu soruya cevap vermek için biraz erken olabilir çünkü henüz tüm bilgilere sahip değiliz. Hala COVID-19 kriziyle uğraşıyoruz ve hayatın normal akışına dönmesinin biraz süre alacağını tahmin etmek çok zor değil. Önümüzdeki yıllarda diğer her şey gibi spor dünyası da bu salgından mutlaka etkilenecektir, ancak bu etkinin boyutunu şimdiden tahmin edebilmemiz çok zor.

Sizden bir tahmin yapmanızı istemiyoruz ancak önümüzdeki sezon için en ideal senaryonun ne olduğunu düşünüyorsunuz? Sizce takımlar hangi şartlar altında olacak ve maçlar nasıl oynanacak?

Bugün hala elimizde yeterli cevaplar yok. Virüse bağlı krizin nasıl yönetileceği bu soruların cevaplarını belirleyecek. Ancak en büyük öncelik insanların sağlığı. Bunu güvence altına aldıktan sonra maçları nasıl ve nerede oynayabileceğimize bakacağız. Birçok şey farklı olacaktır, bazı alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kalabiliriz.

Kaynak: Eurohoops.net