Fenerbahçe Genel Menajeri, Jan Vesely’nin durumunu açıkladı

Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Çek yıldız Jan Vesely'nin sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

google-news-abone-olpng

Fenerbahçe Beko’da geçtiğimiz sezon sakatlanan Jan Vesely’nin son durumu hakkında, Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini açıklamalarda bulundu.

“DURUMU İYİYE GİDİYOR”

Jan Vesely’nin tedavi sürecinin karmaşık olduğunan değinen Gherardini, her hafta durumunun iyiye gittiğini söyledi:

Vesely’nin durumunda temkinli bir şekilde ilerlemeyi tercih ediyoruz. Karmaşık ve zorlu gözüken, tedavi süreci de uzun süren bir sakatlığın etkilerini tamamen çözdüğümüzden emin olmak istiyoruz. Jan her hafta düzenli olarak daha da iyiye gidiyor. Onun için çizilen programın eksiksiz bir şekilde uygulanmasını sağlıyor ve ondan aldığımız işaretleri dikkatlice takip ediyoruz.

“HİÇBİR RİSK ALMAK İSTEMİYORUZ”

Gherardini, Jan Vesely’nin geçtiğimiz günlerde bireysel antremanlarına başladığını ancak onun yüzde yüz olarak hazır olmadan riske etmek istemediklerini dile getirdi:

Bu süreçte hiçbir risk almak istemiyoruz çünkü onun yüzde yüz bir şekilde hazır olmasını hedefliyoruz. Şu aşamada aldığımız işaretlerin olumlu olduğunu, oyuncumuzun iyi bir gelişim gösterdiğini söylemeliyim. Geçtiğimiz gün kısa bir bireysel basketbol idmanı yaptı ve onu tekrar görmek güzeldi. Tamamen iyileşmesi bir süreç. Böyle bir sakatlıkta ve tedavi sürecinde tam olarak hangi tarihte takımla beşe beş idman yapabileceğini söylemek doğru olmaz. Ama şunu söyleyebilirim ki Jan çok agresif bir şekilde çalışıyor. Programı dahilinde günde çift antrenman yapıyor. En kısa sürede daha iyi olması için gereken tüm süreçleri takip ediyor. Biz de onu en iyi şekilde destekliyoruz, onun takıma en kısa sürede dahil olması bizim önceliklerimizden biri. Pozitif düşünüyor ve onun durumundaki gelişimi takip ediyoruz.