Fenerbahçe maçı sonrası Mustafa Cengiz’den gaf!

Galatasaray'ın Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 12. haftasında Fenerbahçe Beko'yu mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=lwx_GoHfwvk&format=ipad[/nousvideo]

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Galatasaray’ın Fenerabahçe Beko’yu 84-74’lük skorla mağlup etmesinin ardından sarı-kırmızılı ekibin başkanı Mustafa Cengiz GSTV’ye yaptığı açıklama sırasında birden fazla gaf yaptı.

Mustafa Cengiz açıklamasında 9000 taraftarın desteğiyle, kendilerinden 30 kat daha fazla bütçeye sahip bir takımı yendiklerini dile getirirken, 1911 yılında kurulan Galatasaray Basketbol takımı için “20 yıllık basketbol tarihimizdeki çok önemli anlardan birine tanıklık ettik” sözü sosyal medyada taraftarlardan büyük tepki çekti.

“İnanç, maddi gücü yendi”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz armaya olan inancın, maddi güce karşı aldığı zafer olduğunu vurgularken şu ifadeleri kullandı: 

“Aslında söze ‘bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik’ diyerek başlardım ama. Bugün maça gelen 9000 taraftarımız 20 yıllık basketbol tarihimizdeki çok önemli anlardan birine tanıklık etti. Bugün uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar yüksek bir seyirci sayısına ulaştık. Bu tarihi tanıklık inancın, armaya olan sevginin ve mücadele ruhunun maddi güce karşı aldığı bir zaferdir. Bu bir camia olmanın, bir nirengi noktası, bir mihenk taşı, bir tespitidir. Gerek bugün buraya gelenler gerek televizyonları başından ruhlarıyla birlikte takımımıza destek verenler buna tanıklık etti. Bizden yaklaşık olarak 30 kat daha fazla bütçeye sahip olan bir rakibimizi yendik. Bütün sezon boyunca tek mağlubiyet almış rakibimizi yendik. Bunu inanç ve azimle başardık. Ben bu zaferi Galatasaray camiasına hediye ediyorum.

“Teknik ekiplerimiz harikalar yaratıyor”

Galatasaray’ın bir spor kulübü olduğunu vurgulayan Cengiz, fubolda, voleybolda, judo da şampiyon olduklarını belirtirken, rakiplerinin düşman olmadığını sadece rakipleri olduğunu şu sözlerle ifade etti: 

“Voleybolda da dün bizden 10 kat daha fazla bütçeye sahip olan rakibimize son saniyede kaybettik. Bütün branşlardaki teknik ekiplerimiz harikalar yaratıyorlar. Galatasaray sadece bir futbol kulübü değil, bir spor kulübüdür ve Galatasaray inanç ve azimle mücadele ettiğinde tüm maddi zorlukları aşabileceğini kanıtlıyor. Voleybolda, basketbolda… Judo da şampiyon olduk. Her alanda, futbolda bütün dar olanaklara rağmen teknik kadro ve yönetici arkadaşlarımızın ölümüne verdiği mücadeleyle devam ediyoruz. Burada en değerli rakiplerimizden birini ağırladık, onlara hoş geldiniz dedik. Taraftarımıza şunu söylemek istiyorum: Bizim hiçbir rakibimiz düşmanımız değildir. Sadece rakibimizdir, biz onlarla ölümüne mücadele ederiz. Ancak Galatasaray’a yakışan asalet içerisinde onlara hoş geldin ve güle güle deriz. Umarım ki onları her zaman yenerek uğurlarız.”