Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe OAKA’da Yine Kayıp!

Fenerbahçe OAKA’da Yine Kayıp!

THY Euroleague’nin 12. Haftasında Fenerbahçe ile Panathinaikos takımları arasında bir mücadeleye daha tanık olduk. Misafir olarak Yunan ekibinin sahasına giden Fenerbahçe 81 – 70 mağlup oldu.

Panathinaikos, Fenerbahçe’yi yenerek kendi evinde 3. Kez kazanmasını bildi. Fenerbahçe ise, galip gelme serüvenini 4 maça çıkardıktan sonra Panathinaikos takımına yenilerek bu serisini de sonlandırmış oldu.  THY Euroleague’de 4 yenilgi alan Fenerbahçe, Panathinaikos ise 7. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Oynanan karşılaşmada dikkatleri çeken konu ise Fenerbahçe 12 kez top kaybı yaparken, Panatihinakios takımının 3 kez top kaybettiğine tanık olduk. Burada etkili olan takım ise Panathinaikos’un 10 top çalarak Fenerbahçe’ye fırsat vermediği olmuştur.

Bu top kayıplarını en çok ilk çeyrekte yapan Fenerbahçe 23 – 14 yenilerek ilk çeyreği tamamlamış oldu.

Fenerbahçe’de James Nunnally ile ikinci çeyrek başlarında aradaki farkı kapatmak üzere sayılar alındı. Ancak karşı takımın 2 basketi de üçlük sayı getirince 8 sayı birden almasına sebep oldu. Bu sayede aradaki fark birden 15 sayıya yükseldi. Moladan hemen sonra hızlı bir başlangıç yapan Fenerbahçe, 5 sayılık bir seri yakaladı. Karşılıklı basketlerle devam eden karşılaşmada son dakikalarda aradaki farkın inmesine engel olamayan bir Panathinaikos izledik. 39 – 34 olan skor, devreye girmeden James Nunnally’den gelen sayı sonrasında devre arasına 41 – 37 olarak ev sahibi takımın önderliğinde gidildi.

İkinci yarıda 51 – 43’lük bir skor elde edildi. Fenerbahçe hiçbir molayı önde kapatamadı. Hücum hattında bir sorun yaşayan Fenerbahçe takımı bunu aşamayınca 61 – 52 olan skora dur diyemedi.

Son periyodda ev sahibi takım farkı 14’e çıkarak maçın skorunu da ilan etmiş oldu. THY Euroleague ‘de 7. Galibiyetine ulaşan Pana ekibi 6. Sıraya yerleşti. Fenerbahçe ise 4. Mağlubiyetini alarak 5. Sıraya gerilemiş oldu.