Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Panathinaikos’u normal sezonda ilk kez devirdi!

Fenerbahçe Panathinaikos’u normal sezonda ilk kez devirdi!

Maçın başından sonuna kadar üstün götürdüğü karşılaşmayı temsilcimiz Fenerbahçe, Yunan devi Panathinaikos’u 81-69’luk skorla mağlup ederek, normal sezonda ilk kez kazanmayı başardı.

Birinci periyot

Fenerbahçe karşılaşmaya Vesely ve Errick Green’in basketleriyle önde başladı.  Antetokounmpo’nun üst üste basketleriyle 6-5 öne geçen Panathinaikos, Vesely’nin üst üste basketleriyle farkı 8 sayıya kadar çıkardı. İlk çeyreği temsilcimiz 18-10 önde kapattı.

İkinci periyot

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine tutuk başlayan temsilcimiz farkın erimesine engel olamadı. Yeniden toparlanan temsilcimiz Yunan ekibiyle karşılıklı basketlerle geçen son bölümle birlikte ilk yarıyı 35-33’lük skorla önde girdi.

Üçüncü periyot

Üçüncü periyoda da etkili başlayan Fenerbahçe, Lauvergne’nin üst üste basketleriyle farkı 7 sayıya kadar çıkarsa da Panathinaikos geri gelerek 2.40 kala 49-49’da eşitliği yakaladı. Çeyreğin son bölümünde tekrardan öne geçen temsilcimiz final periyoduna 56-52 önde girmeyi başardı.

Final periyodu

Final periyoduna etkili başlayan temsilcimiz özellikle Jan Vesely, Kalinic ve Lauvergne’nin basketleriyle maçı 81-69 kazanmayı başardı.

Fenerbahçe’de Nikola Kalinic 18 sayı, 4 ribaunt, 4 asist ile maçın oyuncusu seçilirken, Jan Vesely 15 sayı, 7 ribaunt, 7 asist, Joffrey Lauvergne 16 sayı, 3 ribaunt, 3 asist, Kostas Sloukas 9 sayı, 6 asist, 3 ribaunt, Nicolo Melli 5 sayı, 4 ribaunt, 3 asist ile galibiyete katkı yaptı.

Panathinaikos da ise Nick Calathes 14 sayı, 7 asist, 3 ribaunt ile öne çıkarken, Matt Lojeski 13 sayı, 7 ribaunt, 2 asist, Nikos Pappas 13 sayı, 2 ribaunt, Deshaun Thomas 7 sayı, 2 ribaunt ile maçı tamamladı.

Birinci periyot: 12-18
İlk yarı: 33-35
Üçüncü periyot: 52-56