Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe sezonu açtı! Obradovic’ten sezonun ilk açıklaması

Fenerbahçe sezonu açtı! Obradovic’ten sezonun ilk açıklaması

THY Euroleague ekiplerinden Fenerbahçe Beko, 2019-20 sezonunun açılışını, Başantrenör Zeljko Obradovic yönetiminde yaptı.

Fenerbahçe sezonu açtı! Obradovic'ten sezonun ilk açıklaması

THY Euroleague ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko, başantrenör Zeljko Obradovic’in önderliğinde 2019-20 sezonunun ilk antremanını bugün gerçekleştirdi.

Fenerbahçe Beko’nun antremanında FIBA Dünya Kupası için Milli Takım kamplarında olan  Gigi Datome, Melih Mahmutoğlu, Kostas Sloukas, Nando De Colo ve Ahmet Düverioğlu yer almadı. Antreman kadrosunun çok az sayıda oluşmasından dolayı sarı-lacivertliler şuan takımı bulunmayan serbest oyuncular an Buva, Vladimir Stimac, Carl Engstrom, Milan Acimovic, Cukle Fedja, Burak Eşlik ve Oğuz Savaş’ı antreman kadrosuna dahil etti.

Fenerbahçe Beko’nun 2019-20 sezonu ilk antremanının ardından sarı-lacivertlilerin bir numarası Zejko Obradovic, Genel Menajer Maurizio Gherardini ve Takım Menajeri Cenk Renda FBTV’ye açıklamalarda bulundu.

“CİDDİYETLE İLERLEYECEĞİZ”

Başantrenör Zeljko Obradovic, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sezona yeni başladık. Herkesle durumu değerlendirip ona göre çalışmalara başlayacağız. Her sene olduğu gibi ilk saniyeden itibaren ciddiyetle ilerleyeceğiz. Adım adım ilerleyeceğiz.

“İYİ BİR TAKIM KURDUK”

Fenerbahçe’nin Genel Menajeri Maurizio Gherardini, iyi transferler yaptıklarını ve çekişmeli bir sezon geçireceklerini söylerken şöyle konuştu:

Yeni sezon için çok heyecanlıyız. Çekişmeli bir sezon olacak. Biz de çok iyi bir takım kurduk. İmzaladığımız oyuncularla kurduğumuz kadrodan dolayı çok mutluyuz. Bu noktada, böyle bir ekibi bir araya getirmemizi sağladıkları ve bu iyi oyuncularla sözleşme imzalamamıza imkan tanıdıkları için Kulübümüze teşekkür etmek istiyorum.

“ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Aynı zamanda bugün burada bizimle olan, antrenman yapmamıza katkı sağlayan idman oyunculara da çok teşekkürler. İçimizdeki beklenti de Çin’deki oyuncuların buraya katılmaları. Onlar da geldiğinde tam kadro olmuş olacağız. Her zaman olduğu gibi hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmamız gerekiyor.

“SAKATLIKSIZ SEZON DİLİYORUM”

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon bolca sakatlık yaşamasını hatırlatır nitelikte konuşan Cenk Renda şu ifadeleri kullandı:

Bu oyuncular 13 Eylül’e kadar bizimle olacaklar. 13’ünden itibaren milli takımdaki oyuncuların katılımı ile tam kadro olacağız. Sakatlıksız, bol kupalı bir sezon diliyorum.