Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe son saniyede kaybetti

Fenerbahçe son saniyede kaybetti

Fenerbahçe bu sonuça 18 galibiyet, 8 mağlubiyet olurken, CSKA Moskova 21 galibiyet, 5 mağlubiyet oldu.

Maçın başından sonuna kadar adeta Final Four havasında geçen mücadelede, her iki takımda kazanmak için elinden geleni yaptı ve konuk ekip 1 adım öne çıkan taraf oldu.

Maç tam da beklenildiği gibi nefesleri keserek başladı. Karşılıklı serilerin geldiği ilk çeyrekte, koçların erken hamleleri, mücadele dozunun yüksekliği heyecanın tavan yapmasına neden oldu. James Nunnally ve Nicolo Melli ikilisiyle etkili olan Fenerbahçe karşısında, CSKA Moskova’da Kyle Hines ve Nando De Colo ikilisi öne çıkan isimler oldu.

Zaman zaman iki taraf leyhine farkın açıldığı devre sonunda CSKA Moskova soyunma odasına 44-41’le önde giren takım oldu.

Fenerbahçe’de ilk devrede James Nunnally şut kaçırmadan 10 sayı yaparken, Nicolo Melli 10 sayı-1 asist ve Brad Wanamaker 7 sayı-2 asist yaptı. CSKA Moskova’da ise Kyle Hines 10 sayı-1 ribaunt, Nando de Colo 7 sayı-3 asist ve Sergio Rodriguez 8 sayı-2 asist yaptı.

Üçüncü çeyreğe Jan Vesely’nin müthiş enerjisiyle başlayan Fenerbahçe, ilk 5 dakikalık bölüm geride kalırken skorda da üstünlüğü eline aldı. Bu bölümde her iki takımda yine müthiş bir mücadele ortaya koymaya başladı ve sanki Final Four’un provası yapıldı.

Fenerbahçe son çeyreğe 58-54’lük avantajla girdi.

Son çeyrekte de inanılmaz mücadele devam etti. Yine her iki takım zaman zaman skorda üstünlüğü eline alırken, son dakikalarda denge bozulmadı ve nefesler tutuldu.

Nando De Colo’nun son saniye basketiyle CSKA Moskova zorlu maçı kazanmasını bildi.

Fenerbahçe‘de James Nunnally 10 sayı yaparken, Nicolo Melli 18 sayı-4 ribaunt, Jan Vesely 13 sayı-7 ribaunt, Brad Wanamaker 11 sayı-4 ribaunt, Nikola Kalinic 7 sayı-2 asist ve Marko Guduric 2 sayı-2 asist yaptı.

CSKA Moskova‘da Kyle Hines 15 sayı yaparken, Sergio Rodriguez 10 sayı-4 asist, Nando De Colo 13 sayı-8 asist, Cory Higgins 15 sayı-2 asist ve Andrey Vorontsevich 17 sayı-4 ribaunt.