Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe Uzatmalarda CSKA’yı Devirdi

Fenerbahçe Uzatmalarda CSKA’yı Devirdi

THY Euroleague liginin 14. Haftasında Fenerbahçe Basketbol takımı deplasmanda CSKA Moskova’ya konuk oldu. Karşılaşmanın sonucu ise Fenerbahçe 7 9 – 95 kazanmasını bildi.

CSKA Moskova bu sezon kendi sahasında hiç yenilmemişti. Bu skorla Fenerbahçe bu yenilgiyi de tattırmış oldu.

Maça her iki takımda iyi başladı. Karşılıklı alınan sayıların sonucunda ilk TV molasına Fenerbahçe 1 sayı farkla gitmiş oldu. Buna göre skor ise 8 – 9 şeklinde oldu. Mola dönüşü ev sahibi takım iyi bir başlangıç yaptı ve 12 sayılık bir seri yakaladı. Buna göre ilk periyod 23 – 13 önde giren taraf CSKA oldu.

İkinci çeyreğin ilk reklamında ise yine ev sahibi takımın 26 – 18 öndeliği ile girildi. İkinci periyodda reklamdan sonra sarı lacivertli takım hücum yollarında etkili bir oyun sergileyerek aldığı sayılarla aradaki farkı 3’e indirdi. Buna göre 28 – 25 sonuca ulaşıldı. İkinci periyodun sonuna kadar etkili sayılar alan CSKA takımı ilk devreye 41 – 36 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte ise 55 – 44 skora ulaşılan maçta ev sahibi takımın üstünlüğüyle geçildi. Ancak Fenerbahçe periyod bitmeden aradaki farkı kapatmaya niyetliydi ve ciddi bir atak yaparak 3. Periyoddaki farkı 59 – 58 olarak tamamladı.

Finalde ise, 59 – 60 üstün olan Fenerbahçe takımı molaya girdi. Fark ilerleyen dakikalarda iyice artmaya başlayınca Itoudus molası geldi. 37. Dakikada skor CSKA lehine olsa da normal skor 75 – 75 bitti.

Uzatma dakikalarına girildiğinde temsilcimiz iyi bir çıkış yaptı ve 11 sayılık bir seri yakaladı. Buna göre sonuç ise 79 – 95 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile tamamlandı.