Ana sayfa Ekstra Fenerbahçe Uzatmalarda Mağlup Oldu

Fenerbahçe Uzatmalarda Mağlup Oldu

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı, Zadar Turnuvası ilk maçında Almanya temsilcisi Brose Bamberg ile karşılaştı. Normal süresi 69-69 eşitlikle tamamlanan mücadeleden 2 uzatma periyodu sonrasında 89-90 mağlup ayrılan taraf Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe Doğuş’ta Kostas Sloukas ve Marko Guduric maç kadrosunda yer almadı. Sakatlıkları bulunan Ali Muhammed ve Nikola Kalinic de kamp kadrosunda bulunmuyor. Eşi doğum yapan James Nunnally ise izinli olarak ülkesinde bulunuyor.

Sarı lacivertliler mücadeleye Wanamaker, Egehan, Datome, Vesely ve Thompson beşiyle başladı. İlk altı dakika 12-7 üstünlüğümüz ile geçildi. Faul çizgisine gelerek skor üreten Fenerbahçe Doğuş’ta Thompson, çeyrek bitmeden iki faule ulaştı. Rotasyona giden ekibimizde 2001 doğumlu Tarık Biberovic de bu bölümde süre aldı. Sarı lacivertliler, ilk on dakikayı 22-17 üstün bitirdi. Bu bölümde Fenerbahçe Doğuş’ta yedi oyuncu skor üretti.

Fenerbahçe, ikinci çeyreğin ilk bölümünde skor üretmekte zorlandı. İlk üç dakika 22-19’luk skor avantajımızla geçildi. İlk beş dakikada skor bulamayan Zeljko Obradovic’in öğrencileri, devreye 5:12 kala faul çizgisine geldi ve Thompson ile skoru 24-21’e taşıdı. Fenerbahçe Doğuş ribaundlarda sorun yaşarken, rakibinin faul hakkının dolması sayesinde faul çizgisinde skor bularak farkı korumaya çalıştı. Devreye 2:33 kala alınan molaya ekibimiz 27-23 önde girdi. Çember altını kullanmaya çalışan ve kısa oyuncularıyla potaya atak eden Fenerbahçe Doğuş, soyunma odasına 32-30 önde girdi.

Fenerbahçe Doğuş’ta ilk yarının skor dağılımı Thompson 9, Vesely 6, Gigi 4, Ahmet 3, Brad 3, Biberovic 2, Sinan 2, Melli 2, Egehan 1 şeklinde oluştu. Takımımız, ilk yarıdaki altı 3 sayı girişiminde de isabet bulamazken, faul çizgisinden de 16/25 ile hücum etti.

İkinci yarıda ilk bölüm karşılıklı sayılarla geçildi. Wanamaker ile etkili olan Fenerbahçe Doğuş, ilk beş dakikayı 41-38 ile geçti. Bu çeyrekte Wanamaker ile iki 3 sayı isabeti bulan takımımız, periyot sonuna 3:56 kala farkı 8 sayıya yükseltti (46-38). Wanamaker ve Thompson’un çift haneli sayılara ulaştığı çeyreğin sonunda Fenerbahçe Doğuş, son on dakikaya 53-49 önde gitti.

Temsilcimizin son çeyrekte faul hakkı, ilk üç dakikanın ardından doldu. Thompson ile etkili olan Fenerbahçe Doğuş, skor avantajını korumaya çalıştı ve son 5:25’e 61-55 önde girdi. Çizgiye gelerek skor üreten Brose’ye karşı çembere hücum ederek skor bulmaya gayret eden Fenerbahçe Doğuş, 2:56 kala 64-65 geriye düştü. Savunmaların oldukça sertleştiği son bölümde iki takım da sıklıkla faul çizgisine gitti. Kritik bölümde Vesely ile faul çizgisinden hata yapmayan Fenerbahçe Doğuş’a, bitime 1.4 saniye kala B.Taylor cevap verdi. Son hücumu Fenerbahçe Doğuş kullanamadı ve maç 69-69 ile uzadı.

İki Uzatma Sonunda!

Uzatmada Sinan’ın kritik üçlüğü ile öne geçen Fenerbahçe Doğuş’a Brose Bamberg Hickman’ın üçlüğü ile cevap verdi. Büyük çekişmeye sahne olan anlarda Sinan Güler’den önemli katkı bulan Fenerbahçe Doğuş, uzatma bölümünün 79-79 tamamlanmasına engel olamadı.

2. uzatmada Thompson ile etkili olan Fenerbahçe karşı faul çizgisinden skor bulan Bamberg, son 1:17’ye 87-88 önde girdi. Heyecanlı geçen son anlarda Brad Wanamaker ile hücumdan boş dönen Fenerbahçe Doğuş, karşılaşmadan 89-90 mağlup ayrıldı.