Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe yeni Udoh’unu buldu: Lauvergne!

Fenerbahçe yeni Udoh’unu buldu: Lauvergne!

Fenerbahçe, Turkish Airlines EuroLeague ilk hafta maçında Gran Canaria’yı 97-72 mağlup ettiği karşılaşmada Jan Vesely ve Lauvergne’nin uyumu dikkat çekti.

Fenerbahçe 2 sezon önce Avrupa’nın en büyük kupası EuroLeague’i kazanırken Vesely ve Udoh takımın uzunları olarak görev yapıyordu. Ekpe Udoh Fenerbahçe taraftarının sevgilisi olmuştu. Halen sarı-lacivertli taraftarlar Udoh için paylaşımlar yapıyor ve onu özlemle anıyor.

Sezon başı Fenerbahçe’nin kadrosuna dahil olan Joffrey Lauvergne, bugün Jan Vesely ile harika bir uyum yakaladılar. EuroLeague’de çok sık rastlamadığımız uzundan uzuna pasları çok iyi yaptılar. Lauvergne, bir kısa oyuncu gibi Vesely’e alley-oop pası bile verdi. Fenerbahçeli taraftarlar geçen yıl Jason Thompson’ın oyunundan hiç memnun değildi.

Lauvergne bugün 23 dakika sahada kalırken 12 sayı, 3 asisst, 4 ribaunt, 19 verimlilik puanıyla maçı tamamladı.

Bugün 34 verimlilik puanıyla maçın oyuncusu seçilen Jan Vesely, 21 dakika sahada kalırken  19 sayı, 11 ribaunt ile double double yaptı ve 3’te asist yaptı.

Maçın ardından konuşan Jan Vesely, Joffrey ile oynamanın çok eğlenceli olduğunu ve pota altında birbirlerine çok yardımcı olduklarını şu ifadelerle dile getirdi:

“Bu bir takım galibiyetiydi. Biz iç sahada iyi başlamak istiyorduk, umarım devam ettiririz. Çift maç haftası var, biraz dinlenip zorlu haftaya hazırlanmamız gerekiyor. Joffrey ile oynamak çok eğlenceli, sezon başında Lauvergne ile bunu konuşmuştuk. Birbirimize özellikle pota altında yardımcı olabileceğimizi konuştuk. Joffrey ile oynamaktan dolayı çok mutluyum. Umarım diğer maçlarda da aynı uyumu gösteririz. Ancak bu bir takım oyunu: şunu söylemem gerekiyor: takım, takım takım! Her zaman kendimi bunu hatırlatırım. Ben takımın bana ne ihtiyacı varsa onu yapmaya çalışırım.”

 

Joffrey Lauvergne ise maç sonu yaptığı açıklamada Jan Vesely ile oynamaktan mutlu olduğunu ifade etti:

“İyi bir başlangıç yaptık. Gelecek haftayı bekleyemiyorum, çok heyecanlıyım. Jan Vesely de pas verebilen bir uzun oyuncu, bende öyleyim. Biz birbirimizi buluyoruz. Jan Vesely ile oynamaktan mutluluk duyuyorum.”