Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçeli Williams’tan milli takım eleştirisi

Fenerbahçeli Williams’tan milli takım eleştirisi

Geçtiğimiz sezonu Bayern Münih'te tamamlamasının ardından Fenerbahçe Beko'ya transfer olan Williams, Dünya Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.

google-news-abone-olpng

Fenerbahçe Beko’nun yeni transferi Derrick Williams ABD Milli Takımı’nın Avrupa’da oynayan basketbolcuları kadroya dahil etmemesini eleştirdi.

THY Euroleague ekiplerinden Fenerbahçe Beko’ya bu yaz transfer olan Derrick Williams Eurohoops’a açıklamalarda bulundu.

Williams açıklamasında ABD Milli Takımı’nın Avrupa’daki oyuncuları çağırmamasıyla ilgili çarpıcı demeçlerde bulundu.

NBA’DEKİ FAULLERİ ÇALMIYORLAR

Amerikalı oyuncuların çoğunun Dünya Kupası’ndaki fizikselliğe alışkın olmadığını gördüğünü söyleyen Williams, NBA’de aldıkları faulleri, burada alamadıklarını dile getirdi:

Maçları izlerken Amerikalı oyuncuların çoğu bu fizikselliğe alışkın olmadıklarını gördüm. NBA’de normalde aldıkları düdükleri almayı beklediler. Avrupa basketbolunda bunları alamazlar, nitekim öyle de oldu.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRILMAYI BEKLEDİM

Yıldız oyuncu Avrupa’da Higgins’in ve kendisinin harika bir oyuncu olduğunu söyleyerek en azından kesin olmayan kadroda ABD Milli Takımı’na çağırılmayı beklediğini şu sözlerle ifade etti:

Bence deneme kadrosu oluştuğunda belki bir davet almak güzel olabilirdi. Avrupa’da ilk yılımı bitirdim ve ikinci yılıma başlayacağım. Bence bu güzel olurdu. Kadrodan son kesilen isimlerin Avrupa’da oynayan isimler olması gerektiğini de söylemiyorum. Dediğim gibi, bir davet almak güzel olurdu. Avrupa’da oynayan ve NBA’e gitmek isteyen ya da NBA’e geri dönmek isteyen oyunculara yeni bir fırsat verebilirdiniz. Onları ana sahneye koyabilirdiniz. Senin de dediğin gibi bazı isimlerin adları geçtiği için söylüyorum, Higgins harika bir oyuncu. Ben kendimi de harika bir oyuncu olarak sayabilirim. Bu durum adaptasyon süreci konusunda yardımcı olabilirdi.

Kaynak: Eurohoops.net