Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçeliler Belgrad’a akın ediyor!

Fenerbahçeliler Belgrad’a akın ediyor!

Sarı-lacivertli takıma gönül vermiş binlerce taraftar Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a Fenerbahçe’ye destek vermek için gidiyor.

Üst üste 4. kez Turkish Airlines Euroleague’de adını Final Four’a yazdıran Fenerbahçe Doğuş, dün organizasyona ev sahipliği yapacak olan Sırbistan’ın Belgrad kentine gitti. Avrupa basketbolunun kulüpler bazındaki bir numaralı organizasyonunda favori olarak gösterilen son şampiyon Fenerbahçe, Stark Arena’daki maçları adeta evindeymiş gibi oynayacak. Sarı-lacivertlilerin yanı sıra İspanyol ekibi Real Madrid, Litvanya temsilcisi Zalgiris ve Rus takımı CSKA Moskova’nın da mücadele edeceğiDörtlü Final’de takımlarını yalnız bırakmak istemeyen Türk basketbolseverler akın akın bu şehre gidiyor.

EN AZ 15 BİN KİŞİ GELECEK

Belgrad Turizm Organizasyonu Müdürü Milorad Popovic, “Avrupa’nın daha birçok ülkesinden sporseverin gelmesini bekliyoruz. En fazla Türkiye’den sporseveri ağırlayacağız. En az 15 bin kişi bu organizasyonu takip etmek için Belgrad’a gelecek. Türkiye’den Sırbistan’a gelen turist sayısı bu organizasyonla 2017 yılına oranla gözle görülür bir şekilde arttı” dedi. Ayrıca Sırp basketbolseverler de Fenerbahçe Doğuş’a, vatandaşları efsanevi başantrenör Obradovic ve oyuncular Nikola Kalinic ile Marko Guduric’ten dolayı özel ilgi duyuyor.

OBRADOVİC İÇİN EN ÖZEL DÖRTLÜ FİNAL

Avrupa basketbolunun en iyi başantrenörü olarak gösterilen Fenerbahçe Doğuş’un Sırp hocası Zeljko Obradovic, ülkesinde düzenlenecek olan turnuva için heyecanlı olduğunu söyledi. Şampiyon olursa ilk kez aynı takımla üst üste 2 sezon kupa kaldırma başarısı gösterecek olan Obradovic, “Takımım Belgrad’da oynayacak. Bu benim için özel bir durum. Şu an için sadece Zalgiris maçını düşünüyorum. Umarım hedefimize ulaşırız” dedi.