Turkish Airlines Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun yeni oyuncusu Derrick Williams’a Euroleague’in resmi hesabından özel video geldi.

Geçtiğimiz sezon Bayern Münih’de etkiliyeci bir performans sergilemesinin ardından bu yaz Derrrick Williams İstanbul’un yolunu tutmuştu.

Euroleague’in resmi hesabı da Almanya’dan Türkiye’ye gelen yıldız oyuncunun Bayern Münih’teki özel anlarından video hazırladı.

Video içerisinde en çok dikkat çeken bölüm ise Williams’ın sarı-lacivertlilerin eski oyuncusu Nicolo Melli’ye yaptığı blok oldu.

İşte o video:

Derrick Williams geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de Bayern Münih forması ile 29 maça çıkarken, 13.4 sayı, 4.2 ribaunt, 0.6 asist ortalaması ile sezonu tamamladı.

EN ETKİLEYİCİ PERFORMANSI ZALGİRİS MAÇINDA

Geçtiğimiz sezon Williams, Bayern forması ile en etkileyici maçını Zalgiris Kunas karşısında oynamıştı. Bu mücadelede 7/10 saha içi isabetiyle 27 sayı atan yıldız oyuncu, bunun yanında 7 ribaunt, 3 asist, 35 verimlilik puanı yapmıştı.

9 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Basketbola olan ilgilisi onu buraya getirdi.