Ana sayfa THY Euroleague Fenerbahçe’nin yıldız isimlerinden taraftar açıklamaları

Fenerbahçe’nin yıldız isimlerinden taraftar açıklamaları

EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, sezon öncesi medya günü düzenledi. Yıldız isimiler kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

FenerbahceBekoTaraftar

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, 2020-21 sezonu öncesi medya günü düzenledi. Sarı lacivertli yıldızlar ise kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Fenerbahçe Beko’lu oyuncular Eurohoops’a taraftarla ilgili neler düşündüklerini anlattı.

Eurohoops’un gerçekleştirdiği röportaj şu şekilde:

Transfer olduktan sonra taraftarlar tarafından çok güzel karşılandığını dile getiren Jarrell Eddie, şu ifadeleri kullandı: 

“Çok sayıda taraftar enerji verdi, destek gösterdi. Birçok insan buraya geldiğim için mutlu olduklarını belirttiler. O yüzden çok hoş bir şekilde karşılandım. Bu insanlar için çıkıp oynayacağım için heyecanlıyım.”

Yıllardır Fenerbahçe taraftarının desteğiyle parkeye çıkan Jan Vesely ise bunun harika bir his olduğunu söylüyor: 

“ Harika bir his. Bu salonda, taraftarımızın önünde oynamayı seviyorum. Bize enerji veriyorlar. Onların önünde oynayıp kazanmaya çalışmak harika bir his. Destekleri muhteşem. Buraya çıkıp çok çalışmak için size enerji veriyorlar.”

Taraftarlardan yoksun bir şekilde sahaya çıkacak olmanın çok zor olduğunu dile getiren Nando de Colo ise şu sözleri söyledi: 

“Taraftarın desteğine sahip olmak güzel, harika bir his. Hep bunu söylüyorum. Sosyal medya hayranı değilim. Taraftarlar ile çok vakit geçirmiyorum. Ancak hep bizi desteklediklerini biliyorum. Takım olarak onlarla bir aktivite yaptığımız zamanlar bunu görüyorum. Her zaman taraftarlarla buluşmak harika. Ama hep dediğim gibi, onlara ihtiyacımız var. Taraftarlar olmadan oynamanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. O yüzden onlara büyük saygım var.“

Fenerbahçe’nin dünyanın en büyük camialarından birisi olduğunun altını çizen Leo Westermann ise şu cevabı verdi: 

“Fenerbahçe’de oynadığınız zaman o desteği hissediyorsunuz. Kulüp, dünyanın en büyük camialarından birine sahip ve bunu hissediyorsunuz. Dediğin gibi, her gün mesajlar geliyor. Ne zaman bir fotoğraf paylaşsam sayısız destek mesajı geliyor. Bu çılgınlık. Elbette bize sert davranan insanlar da var ama büyük bir sahnedeki büyük bir kulüpte oynuyoruz. O yüzden ikisi de olacak. Ancak günün sonunda elbette bu kulübe her şeyimizi vermemiz için bize yardımcı oluyorlar.”

Ahmet Düverioğlu, seyircisiz maçlarda da taraftar için savaşmaya devam edeceklerini şu şekilde vurguladı: 

“Onların desteğine sahip olmak tabii ki çok güzel bir duygu. Dediğin gibi bizim motivasyon kaynağımız, seyircimizdi. Tüm Avrupa da bizim seyircimizin nasıl bir seyirci olduğunu biliyor. Gerçekten hep arkamızda durdular. Hep desteklediler. Oynamayacağımız, seyircisiz oynayacağımız zamanlarda da hep arkamızda durdular. Sosyal medyada da gördük. Keza dışarıdan hepsinin maçlarımızı izlediğini, desteklediğini biliyoruz. Biz de onlar için elimizden geleni yapacağız. Sonuçta onlar salonda olmayacak ama biz o hissi vermeyeceğiz, savaşacağız. Hep hırslı çıkacağız. İnşallah en yakın zamanda buluşma ümidiyle onlara bekleyeceğiz. Bir ilaç bulunduktan sonra da inşallah hep birlikte maçlarda olacağız.“

Tarik Biberovic ise, taraftarların desteğinin çok büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu belirtti: 

“Tabii ki, elbette. Birinin sizi takip ettiğini ve tutkunuzu desteklediğini gördüğünüz zaman bu, daha iyi olmak için bir motivasyon oluyor. O yüzden onlara teşekkür ediyorum. Gerçekten iyi insanlar, iyi dostlar. Kulübü çok seviyorlar ve hep en iyi oyunumuzu oynamamızı istiyorlar. ”

Fenerbahçe taraftarını yakından tanıyan yeni transfer Johnny Hamilton ise şu ifadeleri kullandı: 

“Fenerbahçe taraftarını çok seviyorum. Gördüğüm en iyi enerjiyi sahipler. Taraftarlar muhteşem. Böyle bir taraftar kitlesine sahip olduğumuz için çok mutluyum. İmzayı attığımdan beri sevgilerini gösteriyorlar. Dünyanın en iyi taraftar kitlelerinden birine sahip olduğumuz için mutluyum. Gerek salonda gerek internet üzerinden tam destek göreceğimizi biliyoruz.”

Taraftarlar tarafından çok güzel karşılandığını dile getiren yeni transfer Lorenzo Brown ise şunları söyledi: 

“Son dönemde pek sosyal medya veya basınla ilgilenmiyorum açıkçası çünkü çok fazla olumsuz şey var. Ben kendi hayatımı yaşıyorum. Fenerbahçe ile ilgili her türlü soru harika olur. Burada olduğum için mutluyum. Buradaki insanların kardeşi gibi hissediyorum kendimi. Bana kocaman kucak açtılar. Önümüzde nelerin olduğunu ve bu yılın nasıl geçeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Dyshawn Pierre ise henüz maça çıkmamasına rağmen Fenerbahçe taraftarının ne kadar tutkulu olduğunu anladığının altını çiziyor: 

“Çok tutkulu taraftarlar var. Güzel bir şey. Kesinlikle salonlara taraftarlar alınmaya başlasın diye sabırsızlanıyorsunuz böyle olunca. Bizim için harika olacak ve büyük yardımları olacak. Ancak salona giremiyor olsalar da desteklerini hissediyorsunuz. Hatta maç bile oynamadan “Sana inanıyoruz” şeklinde mesajlar alıyordum. Hepimiz bunu aldık. Taraftarlar maçlara gelebildiği zaman bunun bizim için çok katkısı olacağını biliyoruz.”

Yeni transferlerden Egaras Ulanovas da bir an önce taraftar ile buluşmak istediğini belirtti: 

“Daha önce de demiştim, inanılmaz bir his. İlk anlaştığımda bile birçok taraftar sosyal medyada bana kucak açtı, güzel şeyler söyledi. Benim en büyük dileğim taraftarlar salondayken oynayabilmek. Bence taraftarların da en büyük dileği bu, oyunumuzun bir parçası olmak. Umarım her şey daha iyiye gider. Bunun dışında da hem bireysel olarak, hem de takım olarak elimizden geleni yapmalıyız. Burası büyük bir kulüp. Son yıllarda harika sonuçlar aldı. Büyük bir kulüp, saygı gören bir kulüp, büyük bir organizasyon. Herkesin önünde büyük bir sınav var, ben de dahil. Taraftarlarımıza en iyi anları yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız.”