Ana sayfa Haberler “Fenerbahçe’ye nazar değdi”

“Fenerbahçe’ye nazar değdi”

Gazete Haber Türk’te Gökhan Türe Fenerbahçe’nin ilk iki maçta neleri doğru yaptığını üçüncü maçta ise neyi yanlış yaptığını yazısında ayrıntılı bir şekilde kalem aldı.
İşte Gökhan Türe’nin Haber Türk’teki yazısı;

“Fenerbahçe Doğuş, serinin ikinci maçında skor potansiyeli çok yüksek ve dolayısıyla en büyük kozu da hücum olan Baskonia’yı kora kor oynayarak yenmişti.

Ancak dün İspanyol ekibini aynı oyun tarzıyla, daha doğrusu onların istediği gibi oynayarak ‘evinde’ mağlup etmek hiç ama hiç kolay değildi ve Sarı-Lacivertli takım, 3 sayı çizgisinin gerisinden yağmur gibi (14/25 % 56) yağan rakibine kaybetti. Kısacası Baskonia, Fenerbahçe’yi ‘kendi girdabına’ çekerek seride hayatta kalmayı başardı

Bu sezon Kanarya’ya tam 4 kez kaybeden İspanyol ekibi, bu maça fazlasıyla bilenmişti. İkinci yenilgiden sonra oyuncular da teknik ekip de verdikleri demeçlerle hem kendilerini ve hem de belki de Avrupa’nın en baskın seyirci topluluklarından biri olan taraftarlarını motive etmeyi başarmışlardı. Bunu da ilk dakikadan son ana kadar hissettirdiler.

Dün Fenerbahçe Doğuş’ta göze batan en önemli eksik, kısa savunmasındaki zaaflardı. Wanamaker& Beaubois eşleşmesi bu anlamda Sarı-Lacivertliler’in başını çok ağrıttı. Fransız şutör hem takımını oynattı hem de 21 sayıyla işin hücum kısmında da sorumluluk alarak serinin uzamasına neden oldu.….” YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN