Ana sayfa THY Euroleague FIBA’dan Euroleague’e tarihi çağrı! Fikstür sorunu çözülecek mi?

FIBA’dan Euroleague’e tarihi çağrı! Fikstür sorunu çözülecek mi?

FIBA ile Euroleague arasında yıllardır süregelen fikstür sorunu için FIBA Genel Sekreterliği görevine getirilen Andreas Zagklis açıklamalarda bulundu.

FIBA ile Euroleague arasında yıllardır süregelen fikstür sorunu için FIBA Genel Sekreterliği görevine getirilen Andreas Zagklis açıklamalarda bulundu.

Euroleague ile takvim konusuna değinen Zagklis, “Aramızdaki anlaşmazlıkları kamuoyu önünde değil masaya oturup konuşmalıyız. Çözüme odaklanmalıyız” diyerek çözüm için ilk adımı attı.

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu’nun görevi dolayısıyla tebrikten ötürü minnettarlık duyduğunu söyleyen Zagklis “Onu önceden de tanıyordum, geçmiş yıllarda pek çok görüşmemiz oldu. Profesyonel bir ilişki var aramızda, ikimiz de avukatız. Kötü bir ilişki sürdüremeyiz, en üst düzeyde işbirliği sağlamalıyız, bu da diyalog yoluyla mümkün olabilir” dedi.

Sadece NBA’den oyuncuların gelmemesiyle kayıp yaşamadıklarını söyleyen FIBA Genel Sekreteri, mevcut takvim çakışmasının oyuncuların Avrupa’dan uzaklaştırdığını söylerken takvim penceresinin stratejilerindeki önemli bir ayak olduğunu farklı organizasyonlar ile seyirci bazında sinerji yarattıklarını ifade etti.

Euroleague’den FIBA Genel Sekreteri’nin açıklamaları sonrası çözüm için mesaj gelir mi bilinmez ama özellikle milli maçlar ile Euroleague maçlarının çakışması oyuncuları ve izleyicileri ikiye bölmeye bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.