Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi FLAŞ! Fenerbahçe yönetimi Sloukas’ın savunmasını isteyecek

FLAŞ! Fenerbahçe yönetimi Sloukas’ın savunmasını isteyecek

Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Sompo Sigorta arasında oynanan müsabaka öncesinde Atatürk ile ilgili pankartı taşımayan Kostas Sloukas'tan sarı-lacivertli yönetim savunma isteyecek.

FLAŞ! Fenerbahçe yönetimi Sloukas'ın savumasını isteyecek
FLAŞ! Fenerbahçe yönetimi Sloukas'ın savumasını isteyecek

Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Sompo Sigorta arasında oynanan müsabaka öncesinde Atatürk ile ilgili pankartı taşımayan Kostas Sloukas’tan sarı-lacivertli yönetim savunma isteyecek.

Fanatik’in haberine göre, Fenerbahçe yönetim kurulu Kostas Sloukas’ın Beşiktaş derbisinde sergilediği tavır sebebiyle savunma isteyecek.

Maçın ardından sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Yunan basketbolcu sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden açıklama yaparak, bu olayı kasıtlı olarak yapmadığını, ve bunu kimsenin iddia edemeyeceğini söylemişti.

AVRUPA’NIN TAVRI TEDİRGİN EDİYOR

Yönetim kurulu, Kostas Sloukas’ın bu açıklamasına rağmen yazılı bir savunma talep edeceği iddia ediliyor. Ancak Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un hassasiyet üzerinde durduğu bir durum daha bulunuyor:

Başta A Milli futbolcularımız olmak üzere birçok yerli futbolcunun verdiği asker selamı nedeniyle UEFA’nın soruşturmalar başlatması, Sarı-Lacivertliler’i tedirgin ediyor.

Sloukas üzerinden devam eden pankart krizinin dış basına yansıtılmasından ve algı operasyonu yapılarak Fenerbahçe’nin ve Türkiye’nin yıpratılmaya çalışılmasından yönetim kurulu endişe duyuyor.

Bu sebeplerden dolayı Kostas Sloukas olayı, çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturularak, tartışmaya meydan bırakmayacak şekilde sonuçlanması bekleniyor.