Ana sayfa THY Euroleague FLAŞ İDDİA: Arjantin’in yıldızı Luis Scola Real Madrid’e geliyor!

FLAŞ İDDİA: Arjantin’in yıldızı Luis Scola Real Madrid’e geliyor!

FIBA Dünya Kupası'nda Arjantin formasıyla harikalar yaratan 39 yaşındaki Luis Scola'nın talipleri artıyor

Arjantin'in yıldızı Luis Scola Real Madrid'e geliyor!
Arjantin'in yıldızı Luis Scola Real Madrid'e geliyor!

google-news-abone-olpng

THY Euroleague ekiplerinden Real Madrid, FIBA Dünya Kupası’ndaki performansıyla göz dolduran Luis Scola ile görüşüyor.

İspanyol basınında Carlos Sanchez Blas’ın iddiasına göre Real Madrid, Luis Scola ile hem Dünya Kupası öncesinde hem de sonrasında görüşmeler yaparak yıldız ismi kadrosuna katmak istediğini iletmiş.

Real Madrid Basketbol Direktörü Juan Carlos Sanchez 5 yıl önce de Luis Scola’yı Real Madrid’e transfer etmek istemiş ancak bu transfer gerçekleşmemişti.

Dünya Kupası öncesinde kariyerini Çin’de sürdürmek istediğini belirten Scola, bunun sebebinin ekonomik şartlar ve Avrupa’daki kadar sert bir basketbol oynanmamasıydı.

ARJANTİN’DEN DE TEKLİF VAR

Dünya Kupası’nda 39 yaşında gösterdiği performans ile tüm dikkatleri üzerine çeken Scola’ya hem Çin Ligi ekiplerinden hem de Arjantin’in Boca Juniors takımından teklifler gelmiş durumda.

BASKONİA İSTEMİYOR

Avrupa’dan ise Real Madrid’in kadrosuna katmak istediği yıldız oyuncunun, İspanya’daki hakları 9 sezon önce formasını giydiği Baskonia’da bulunuyor. Ancak Baskonia’nın 39 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna dahil etmek istemediği biliniyor.

SCOLA TEKLİFLERİ DÜŞÜNÜYOR

Scola tarafına baktığımızda ise Carlos Sanchez’in verdiği bilgilere göre, 2020 yılında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda Tokyo’da olmak istiyor ve şimdilerde ailesiyle birlikte gelen teklifleri değerlendirerek son kararını verecek.

Kaynak: Eurohoops