Ana sayfa THY Euroleague Flaş iddia: Sarunas Jasikevicius’un Fenerbahçe’ye imzası an meselesi

Flaş iddia: Sarunas Jasikevicius’un Fenerbahçe’ye imzası an meselesi

Fenerbahçe Beko'da koç Zeljko Obradovic'den boşalan koltuğa Zalgiris Kaunas koçu Sarunas Jasikevicius'un geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

sarunas-jasikevicius

Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic’den boşalan koltuğa Zalgiris Kaunas koçu Sarunas Jasikevicius’un geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hürriyet Spor Arena’dan Süleyman Arat’ın haberine göre Zeljko Obradovic’in yerine başantrenörlük için bir numaralı aday Sarunas Jasikevicius’un imza atması artık an meselesi.

Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas’ın düşük bütçesine rağmen, o takım ile önemli işler başaran Jasikevicius’un, 2010-11 sezonunda Fenerbahçe formasını terletmiş olması sarı-lacivertli taraftarların da koçu takımın başında görmek istemesine sebep oluyor.

Zalgiris Kaunas ile 2018’de Final Four, 2019’da da play-off yapan Sarunas, tüm Euroleague otoriteleri tarafından saygı duyulmasına sebep oldu.

SPAHIJA’NIN YARDIMCILIĞINI YAPMIŞTI

Fenerbahçe’de oynadığı 2010-11 sezonunda Spahija’nın yanında hem oyunculuk hem de yardımcı antrenörlük yapmış, oyuncularına taktikler vermişti. O sezon Fenerbahçe’nin lig şampiyonu olmasında da büyük sahibi olduğu her zaman dile getirilmiştir.

BARCA YA DA FENER

Litvanya ekibinden 15 Temmuz’a kadar çıkış opsiyonu bulunan Sarunas Jasikevicius, eğer Barcelona Pesic ile yolları ayırmazsa tercihini Fenerbahçe Beko’dan yana kullanacak.

YENİ BİR KADRO KURULACAK

Fenerbahçe’nin başına Sarunas’ın gelmesiyle, takım çekirdeği önemli oranda değişecek. Geçtiğimiz gün Gigi Datome’nin Olimpia Milano’ya gidişiyle yaprak dökümü başlamıştı. Kostas Sloukas’ın Olympiakos’a, Kalinic’in Maccabi’ye gitmesi beklenirken, Derrick Williams ve Joffrey Lauvergne’in ise sözleşmesinin yenileme yapılmayacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Sarı-lacivertlilerin en önemli ismi Çek yıldız Jan Vesly ile birlikte Ali Muhammed’in (Bobby Dixon) takımda kalacakları yazıda yer aldı.