Ana sayfa NBA Furkan Korkmaz’dan Fenerbahçe taraftarına teşekkür

Furkan Korkmaz’dan Fenerbahçe taraftarına teşekkür

Fenerbahçe Beko ile adı sıkça anılan milli basketbolcu Furkan Korkmaz, Dünya Kupası'ndan NBA'e kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

NBA ekiplerinden Philadelphia 76’ers ile 2 yıllık yeni bir alaşma imzalayan milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz, Milliyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon sakatlıklardan bir türlü yakasını kurtaramayan Furkan Korkmaz, sezonun bitmesinin ardından Avrupa’nın Fenerbahçe Beko, Real Madrid gibi üst düzey takımlarından teklifler almasına karşın eski takımı 76’ers ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

“PHILADELPHIA BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU”

Furkan, serbest kaldığı dönemde iletişimde olduğu takımların farklı olduğunu ancak 76’ers’in kendisine teklif götürmesinin sürpriz olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Benim için sürpriz olmadı desem yalan olur. Bu dönemde iletişimde olduğumuz takımlar farklıydı. Ama Philadelphia’nın hedefleri, sistemi, beni tanımaları, beni alternatif görmeleri mutluluk verici. Demek ki güzel bir izlemim bırakmışım ki, beni yeniden takıma davet ettiler

“AVRUPA’DA HER ZAMAN KONTRAT BULABİLİRİM”

Avrupa’da Fenerbahçe Beko, Real Madrid gibi önemli kulüplerden teklif aldığını aktaran Furkan Korkmaz, Avrupa’nın kapılarının kendisine her zaman açık olduğunu ancak NBA’deki hedeflerine ulaşmayı seçtiğini söyledi:

Ben NBA’de oynayabildiğimi gördüm. Doğru zamanda doğru yerde o fırsatın gelmesi önemli. NBA’de rüzgârı arkanıza aldığınız zaman gerçekten bütün kapılar size açılıyor. Bu bazen 3, bazen 5 maçta oluyor. Bu sene de takımda kalmayı istememin nedeni, geçen seneye göre kendime daha fazla şanslı gördüm. Avrupa’nın kapılarının bana her zaman açık olacağını düşünüyorum. Ama öncelikle NBA’deki hedeflerime ulaşmayı seçtim

“BU YIL KARİYERİM İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLACAK”

Bu sezon tüm maçlarda rotasyon oyuncusu olmanın hedefi olduğunu söyleyen Furkan, Benim basketbolumda o gün neye ihtiyaç varsa çıkıp elimden geleni yapıyorum. Amacım bütün sene rotasyonda olmak. Çünkü bu sene benim için önemli. Belki bunu her sene söylüyorum ama gerçekten bu yıla bir dönüm noktası olarak bakıyorum. İnsanlara, NBA’de domine edecek kadar oynayabileceğimi de göstermek lazım dedi.

“SAVUNMA VE HÜCUMDA DAHA DOMİNE OLACAĞIM”

Alt yapılardan beri skor beklenen oyuncu olduğunu söyleyen Korkmaz, gelecek sezon savunma ve hücumda daha domine olacağını söyledi:

Alt yapılardan beri sürekli skor beklenen bir oyuncu oldum ve buna alıştım. Bazen ilk yarıda 2 top kullanıyorum ama 2. yarıda 5 dakika içinde 10 sayı atmış olabilirim. Belki beni de ben yapan budur. Ama bu yazdan itibaren daha farklı bir Furkan izleyeceksiniz diyebilirim. Artık savunma ve hücumda daha domine olabileceğimi söyleyebilirim

“AY YILDIZLI FORMANIN HAKKINI VERMELİYİZ”

A Milli Takım’ın da yer alacağı Çin’de düzenlenecek 2019 Dünya Kupası’ndaki hedefleri hakkında soru sorulması üzerine milli basketbolcu hedef koymanın kendilerini sınırlayacağını söylerken, Olimpiyat vizesi almanın kendileri için başarı sayılacağını söyledi.

Cedi Osman ile kendisinden beklentinin çok yüksek olduğunun sorulması üzerine ise Furkan, Sakatlıktan çıkınca ya da yeni bir kontrat imzalayınca da o baskı oluyor. Burada da evet bir baskı, beklenti olacak mutlaka. O sahaya çıkan her oyuncu bir şeyler beklendiği için çıkıyor ama ben bunun bizi olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum. Hepimizin performansı çok önemli. dedi.

“FENERBAHÇE TARAFTARINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Transfer döneminde Fenerbahçe taraftarından çok sayıda “Come to Fenerbahçe” şeklinde mesajlar aldığını söyleyen Furkan, akrabaları aracılığıyla kendisine ulaşan sarı-lacivertli taraftarların Fenerbahçe’ye davet ettiklerini söyledi. Fenerbahçe taraftarına teşekkür eden yıldız basketbolcu şu ifadeleri kullandı:

Sosyal medyadan çok sayıda mesaj aldım. ‘Come to Furkan’ diye yazdı Fenerbahçe taraftarı. Hatta akraba ve arkadaşlarımın yanında olan Fenerbahçeliler de onların aracılığı ile arayıp, sarı-lacivertli formayı giymemi istediklerini belirttiler. Bu beni çok mutlu etti. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinin taraftarının bu sevgi ve ilgisi, onlardan her dakika mesajlar almak gurur vericiydi. Kendilerine sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Ama ben yola NBA’de devam etmeyi gerçekten istiyorum

“ABD’Lİ YILDIZLARIN GELMEMESİ BİZİM İÇİN İYİ HABER”

2019 Dünya Kupası’nda ABD’nin yıldız basketbolcuların tek tek takımdan ayrılması ve çağrılan oyuncuların milli takıma gelmemesinin bizim için iyi haber olduğunu söyleyen Furkan, 6-7 oyuncu takımdan çıktı, sonradan çağrılanlar da gelmiyor. İlginç bir durum oluştu orada. Bizim için tabii ki iyi haberler bunlar. Büyük oyuncuları orada görmemek bize artı getirecektir ifadelerini kullandı.