Ana sayfa Ekstra Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’dan Açıklamalar

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’dan Açıklamalar

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Galatasaray Televizyonu’nda İbrahim Demir’in hazırlayıp sunduğu “Son Topa Kadar” Programı’na konuk oldu.

Ömer Yalçınkayan’nın açıklamaları;

“Fransa’da daha ziyade maç ağırlıklı bir organizasyona katıldık. ProStar turnuvasında 3 tane maç yaptık. Arkasından da bir gala maçı oynadık. O maçta da Cholet ile oynadık. Fransa’daki takımlar açıkçası Türkiye’deki takımlar ile çok kıyaslanabilir değil. Aynı kalibrede takımlar değil ama çok atlet, koşan, basketbolu hızlı oynayıp neticeye giden bir görüntü verdi basketbol takımları. Bence yeterli sonuca ulaştık. Ama sonuçtan ziyade bizim için burada hazırlık önemliydi. Ama tabii ki orada alınan galibiyetler çok da önemli değil. Önemli olan burada maçları gerektiği gibi oynamamız. 1 maç haricinde de ben takımdan gayet memnunum.”

“Yorgun olarak Darüşşafaka maçı oynadık deplasmanda orada farklı bir mağlubiyet aldık. Bu üzüntü verici… Esas turnuva bizim için TÜBAD turnuvası. Orada çok değerli rakibimiz Gaziantep Basketbol ile oynayacağız. Daha sonrasında da Beşiktaş Sompo Japan-Olympiakos maçının galibi ya da mağlubu ile Cumartesi günü yine Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynayacağız.”

Bizim Kaderimiz Her Zaman Sezon Başı Çizilir

“Amacımız Galatasaray formasının olduğu her yerde rakiplere korkulu anlar yaşatmak. Özellikle yabancı ekiplerle oynarken buna çok daha fazla dikkat ediyoruz. Eurocup’ta grubumuzda birbirinden tecrübeli, iyi takımlar var. Hapoel Jerusalem olsun, Bayern Münih olsun basketbola ciddi yatırım yapan takımlar. Bunun dışında Buducnost gibi Karadağ basketbolunun basketbola yatırım yapan aynı zamanda da ciddi oyunular çıkartan bir takımı da var. Bunun dışında Lietkabelis de Litvanya’da ses getirmeye başladı. Reggio Emilia da İtalya’da ciddi rakiplerden bir tanesi. Birbirine denk takımlar var. Ben bur grubu mümkün olan en tepede, 1. ya da 2. sırada bitirip ilerleyen dönemler için kuvvetli girmemiz gerekiyor. Bu rakiplere ciddi anlamda hazırlanmamız ve galibiyetlerle ayrılmamız gerekiyor. Bizim kaderimiz her zaman sezon başı çizilir. Ne kadar iyi başlarsak o kadar iyi devam eder. Burada hem 7 Ekim’deki Gaziantep maçımız hem de 11 Ekim’deki Bayern Münih maçımız takımımızın seyircisiyle bütünleşip yola başlayacağı adımlar. Dolayısıyla bu ilk adımlarda seyircimizin bizi yalnız bırakmamasını ben yürekten diliyorum.”

Euroleague’de Final Four Hedefimiz Var

“Kadın basketbol takımımızın Euroleague grubundaki rakipler birbirine denk rakipler gibi… Bütçesel anlamda söylüyorum. Diğer grup biraz daha zorlu bir grup olarak gözümüze çarpıyor. Bütçe anlamında çok ciddi rakamlar harcayan takımlar biraz daha diğer grupta toplanmış gibi gözüküyor. Ama neticesinde toplam 14 maçtan sonra biliyorsunuz Play-Off sistemi başlıyor. Yeni oyuncuların katılımı ve buradan alacağımız tecrübeyle de Euroleague’de her zaman bir Final Four hedefimiz var. Kendi grubumuzdaki takımlar ile iyi mücadele ettiğimiz takdirde, Galatasaray seyircisinin de desteğiyle bu grupların üzerinde yer alıp Ply-Off’lar için umutlu olmayı diliyoruz.”